ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը հանդիպել է ԱՄՆ ՄԶԳ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի գրասենյակի տնօրենի փոխտեղակալի հետ 03/08/2018 13:03 | ԼՐԱՀՈՍ
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ կատարած այցի շրջանակում մարտի 7-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության Եվրոպայի եւ Եվրասիայի գրասենյակի տնօրենի փոխտեղակալ Գրետչեն Բիրկլի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ՄԶԳ-ի կողմից Հայաստանում իրականացված եւ իրականացվող ծրագրերի կարեւորությանը:
Քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, վերականգնվող էներգետիկայի եւ այլ ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները:
Երկուստեք կարեւորվել է նաեւ համագործակցության նոր ձեւաչափ, մասնավորապես օժանդակությունից անցում առեւտրային հարաբերությունների:

Вице-спикер парламента Армении обсудила с заместителем помощника директора USAID новый формат сотрудничества 03/08/2018   15:03  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении, руководитель парламентской группы дружбы Армения – США Арпине Ованнисян накануне, 7 марта, в рамках визита в США встретилась с заместителем помощника директора Агентства США по международному развитию (USAID) Гретхен Биркле. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе встречи стороны указали на важность реализованных и проводимых USAID программ в Армении.Собеседники обсудили перспективы сотрудничества в сферах информационных технологий, туризма, возобновляемой энергетики и других областях.
Стороны придали важность также сотрудничеству в новом формате, в частности, переходу от содействия к торговым отношениям.