Մատենադարանի տնօրեն ընտրվեց Վահան Տեր-Ղևոնդյանը 03/06/2018 12:47 | ԼՐԱՀՈՍ
«Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» հիմնադրամի տնօրեն ընտրվեց Վահան Տեր-Ղևոնդյանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մարտի 6-ին «Մատենադարան» հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» հիմնադրամի գիտական մասնաշենքում կայացած հոգաբարձուների խորհրդի նիստում վերջին շրջանում Մատենադարանի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Տեր-Ղևոնդյանը տնօրեն ընտրվեց միաձայն՝ 19 կողմ ձայնով:
«Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդը հայտարարել էր բաց մրցույթ «Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» հիմնադրամի տնօրենի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար։
Տնօրենի թափուր պաշտոնի մրցույթին դիմումներն ու փաստաթղթերն անհրաժեշտ էր ներկայացնել մինչև 2018 թվականի փետրվարի 23-ը (ներառյալ): Պաշտոնը զբաղեցնելու համար դիմում էր ներկայացրել միայն Մատենադարանի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վահան Տեր-Ղևոնդյանը:

Избран новый директор Матенадарана 03/06/2018   13:01  |  Лента новостей
Директором фонда “Научно- исследовательский институт древних рукописей им. Месропа Маштоца “Матенадаран”" избран Ваган Тер-Гевондян.
Как сообщает "Арменпресс", исполняющий обязанности директора Матенадарана Ваган Тер-Гевондян был единогласно избран на должность директора на состоявшемся 6-го марта заседании Совета попечителей фонда.
Совет попечителей фонда “Научно-исследовательский институт древних рукописей им. Месропа Маштоца “Матенадаран” объявил открытый конкурс на вакантное место директора фонда. Необходимые документы для участия в конкурсе необходимо было представить до 23 февраля 2018 года. Заявку подал лишь временно исполняющий полномочия директора Ваган Тер-Гевондян.