Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը «Պատանի երկրապահ» կառույցի նորագիր անդամների երդման առթիվ 03/05/2018 17:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել՝ «Պատանի երկրապահ» կառույցի նորագիր անդամների երդման առթիվ, որում մասնավորապես ասվում է.
Երկրապահ կամավորականների միության հարգարժա՛ն անդամներ և հյուրեր,
«Պատանի երկրապահ» կառույցի սիրելի՛ նորագիր անդամներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ հանդիսավոր երդման կապակցությամբ:
Արդեն ավանդական դարձած այս արարողությունը պատանի երկրապահ դառնալու խորհրդանշական մկրտություն է: Այսօրվանից դուք հայրենիքի պաշտպանությանը նվիրված՝ վաղվա մեր քաղաքացիներն եք:
Այս արարողությունը տեղի է ունենում մարտի 5-ին՝ Հայաստանի ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան խորհրդանշական օրը: Հավատում եմ, որ դուք հավատարմորեն շարունակելու եք Սպարապետի հայրենասիրական մեծ գործը և Երկրապահ կամավորականների միության բարի ավանդույթները:
Մաղթում եմ բոլորիդ, որ հպարտությամբ և պատվով կրեք «Պատանի երկրապահ» անունը, որն առաջին հերթին պատասխանատվություն և պարտականություն է: Մաղթում եմ, որ ձեր պատանեկան ուժն ու եռանդը ծառայեցնեք հայրենանվեր գործերի և արձանագրեք նորանոր հաջողություններ:

Президент Армении направил послание по случаю присяги новых членов структуры «Юный Еркрапа» 03/05/2018 18:25 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 5-го марта, направил послание по случаю присяги новых членов структуры “Юный Еркрапа”. Текст послания приводит пресс-служба главы государства.
“Уважаемые члены Союза добровольцев Еркрапа,
Дорогие новые члены структуры «Юный Еркрапа»,
Сердечно поздравляю вас с торжественной церемонией принесения клятвы. Ставшая уже традиционной эта церемония - символическое крещение тех, кто становятся юными Еркрапа. С сегодняшнего дня вы - наши завтрашние граждане, преданные защите Отечества.
Эта церемония происходит 5 марта, в символическую дату - день рождения Национального героя Армении Вазгена Саргсяна. Я верю, что вы верно продолжите великое патриотическое дело Спарапета и добрые традиции Союза добровольцев Еркрапа.
Желаю всем вам с гордостью и честью нести имя «Юного Еркрапа», что в первую очередь является ответственностью и обязанностью. Желаю, чтобы вы посвятили свою юношескую силу и энергию патриотическим долам и достигли всё новых успехов".