Վաղն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ 03/03/2018 13:22 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մարտի 3-ի երեկոյան ժամերին և մարտի 4-ին հանրապետության առանձին շրջաններում, մարտի 5-6-ին, 7-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ: Մարտի 7-ի ցերեկը, 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8մ/վ արագությամբ, մարտի 4-6-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 4-8-ին աստիճանաբար կբարձրանա 5-6 աստիճանով:
Երևանում մարտի 3-ի երեկոյան ժամերին և մարտի 4-ին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է թույլ անձրև: Մարտի 5-6-ին, 7-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև: Մարտի 7-ի ցերեկը, 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 4-6-ին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 12-17 մ/վ արագությամբ:

Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходные 03/03/2018   13:55  |  Информационная платформа
Осадки ожидаются временами сегодня вечером и завтра в отдельных районах Армении, а также 5-6 марта и в ночь на седьмое марта в большинстве регионов республики, сообщает Армгидрометцентр.
7-го марта днем и 8-го марта на территории республики установится погода без осадков.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек.. 4-6 марта в отдельных районах ожидается усиление ветра до 15-20 м/сек..
Температура воздуха в период с 4-го по 8-е марта повысится на 5-6 градусов.
В  отдельных районах Еревана сегодня вечером и завтра возможен слабый дождь. Дожди ожидаются временами и 5-6 марта и 7-го марта. 7-го марта днем и 8-го марта в столице прогнозируется погода без осадков. 4-6 марта ожидается усиление ветра 12-17 м/сек.. В ближайшие дни воздух в Ереване днем прогреется до 14-17 градусов тепла. 7-го марта в столице ожидается до +19 градусов.