Բակո Սահակյանի շնորհավորական ուղերձն Արմեն Սարգսյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ 03/02/2018   14:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 2-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Մեծարգո՛ Արմեն Վարդանի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ՝ աշխատանքի եւ կյանքի Ձեր մեծ փորձը, խորը եւ բազմակողմանի գիտելիքները, մարդկային որակները կհանդիսանան Ձեր պարտականությունների լիարժեք եւ արդյունավետ կատարման կարեւորագույն գրավականներից:
Հուսով եմ, որ Ձեր նախագահության ժամանակաշրջանում կշարունակվի Հայաստանի Հանրապետության զարգացումն ու զորացումը, կամրապնդվի Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը, կյանքի կկոչվեն բազմաթիվ ռազմավարական ծրագրեր:
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ, մեծարգո՛ պարոն Սարգսյան, եւ մաղթում քաջառողջություն, հաջողություններ աշխատանքում եւ ամենայն բարիք:

Президент Арцаха поздравил Армена Саркисяна с избранием на пост президента Армении 03/02/2018   15:07  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики)Бако Саакян 2 марта направил поздравительное послание Армену Саркисяну по случаю его избрания на должность президента Республики Армения.
"Многоуважаемый Армен Вартанович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на должность Президента Республики Армения!
Уверен, что Ваш большой жизненный опыт, глубокие и многосторонние знания, человеческие качества станут важнейшим залогом полноценного и эффективного выполнения Ваших полномочий.
Надеюсь, что в период Вашего президентства будет продолжено развитие и усиление Республики Армения, укрепится триединство Армения-Арцах-Диаспора, осуществятся многочисленные стратегические программы.
Вновь поздравляю Вас, многоуважаемый господин Саркисян, и желаю крепкого здоровья, успехов в работе и всех благ!"