Ապօրինի զենքի առուվաճառքը բացահայտվեց 03/02/2018   13:13  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության և ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողների համատեղ միջոցառումների արդյունքում մարտի 1-ին ոստիկանության Կենտրոնական բաժին բերման է ենթարկվել Հակոբ Մելտոնյանը։ Կասկածանքը՝ ապօրինի զենք ձեռք բերել և պահել։ Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
50-ամյա Մելտոնյանի մեքենայի զննությամբ հայտնաբերվել է «Մակարով» ատրճանակ, փամփշտատուփ՝ լիցքավորված 9 մմ տրամաչափի 8 փամփուշտներով, նույն տրամաչափի 8 փամփուշտ էլ եղել է պոլիէթիլենային փաթեթում։
Հետագա միջոցառումներով պարզվել է, որ Հակոբ Մելտոնյանը հրազենը գնել է Կառլեն Հարությունյանից՝ Երվանդ Հարությունյանի միջնորդությամբ։
51-ամյա Կառլեն և 50-ամյա Երվանդ Հարությունյանները նույն օրը հայտնաբերվեցին և բերման ենթարկվեցին ոստիկանության Կենտրոնական բաժին։
Կառլեն Հարությունյանի խուզարկությամբ դոլար ու դրամ է հայտնաբերվել․ նախնական տվյալներով՝ գործարքի գումարը։
Հակոբ Մելտոնյանը, Կառլեն և Երվանդ Հարությունյանները ձերբակալվել են։
Դեպքի մանրամասներին կանդրադառնանք «Կիրակնօրյա հերթապահ մաս» հաղորդաշարի առաջիկա թողարկման ընթացքում։

Полиция Армении по горячим следам раскрыла случай нелегальной торговли оружием 03/02/2018   13:30  |  Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила о задержании трех человек, по подозрению в незаконном сбыте, приобретении и хранении оружия.
"Сотрудниками Специальной следственной службы и Главного управления уголовного розыска Полиции Армении в центральный отдел был доставлен Акоп Мелтонян по подозрению в приобретении и хранении оружия", - говорится в сообщении пресс-службы ведомства.
При осмотре автомобиля 50-летнего Мелтоняна был обнаружен пистолет Макарова, заряженный 8 патронами калибра 9 мм. Еще 8 патронов того же калибра были в полиэтиленовом пакете.
В результате предпринятых мероприятий было установлено, что Акоп Мелтонян купил огнестрельное оружие у Карлена Арутюняна при посредничестве Ерванда Арутюняна.
51-летний Карлен и 50-летний Ерванд Арутюняны в тот же день были обнаружены и доставлены в центральный отдел Полиции.
"При досмотре у Карлена Арутюняна обнаружили доллары и драмы, по предварительным данным, вырученную от сделки сумма. Возбуждено уголовное дело. Акоп Мелтонян, Карлен  Ерванд Арутюняны задержаны", - отмечается в сообщении.