ԱԱԾ-ն կաշառք ստանալու պահին ձերբակալել է Պրոբացիայի պետական ծառայության բարձրաստիճան պաշտոնյայի 03/01/2018   13:25  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ենթադրյալ կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է ՀՀ արդարադատության նախարարության Պրոբացիայի պետական ծառայության Երևան քաղաքի առաջին բաժնի պետ Ա.Մ.-ն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից, ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ նշված պաշտոնատար անձը Երևանի Կենտրոն և Նորք Մարաշ ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավճռով 1 մլն 200 հազար ՀՀ դրամ տուգանքի դատապարտված Մ.Ք.-ից՝ պատժի կրումից ազատելու նախապայմաններ ստեղծելու համար, պահանջել և անձամբ ստացել է խոշոր չափերով` 400.000 ՀՀ դրամ:
Գումարի փոխանցումն իրականացվել է ԱԱԾ աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով:

Высокопоставленный чиновник Госслужбы пробации Минюста Армении задержан в момент получения взятки 03/01/2018 13:46 | Криминальная хроника
Начальник ереванского первого отдела Государственной службы пробации Министерства юстиции Армении А. М. задержан в момент получения предполагаемой взятки. Об этом сообщает пресс-центр Службы национальной безопасности Армении.
Согласно полученным предварительным данным, вышеупомянутый чиновник потребовал и лично получил от М. К., приговоренного ереванским судом к штрафу в размере 1 млн. 200 тыс. драмов, 400 тыс. драмов в обмен на создание предпосылок для его освобождения от наказания.
Передача суммы осуществлялась под оперативным контролем сотрудников СНБ.
По факту предполагаемого преступления возбуждено уголовное дело по признакам пункта 3 части 3 статьи 311 Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное расследование.