Սպասվում են տեղումներ. օդի ջերմաստիճանը կնվազի 03/01/2018   13:30  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մարտի 1-ի ուշ երեկոյան, 2-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին, 4-6-ը ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 2-ի ցերեկը Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ: Մարտի 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ, մարտի 1-2-ը, 4-6-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 2-ին, 3-ի գիշերը կնվազի 4-5 աստիճանով, 3-ի ցերեկը 4-ին, 5-ին նույնքան կբարձրանա:
Երևանում մարտի 1-ի ուշ երեկոյան, 2-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ քաղաքի բարձրադիր հատվածներում, գիշերը՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով, 4-6-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև: Մարտի 2-ի ցերեկը, 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 1-2-ը, 4-6-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

Неустойчивая погода ожидается в Армении в ближайшие дни 03/01/2018   14:42  |  Информационная платформа
Осадки ожидаются временами на территории Армении сегодня вечером, 2-го марта ночью и в утренние часы, а также 4-6 марта в большинстве регионов республики, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются и 2-го марта днем в Вайоц Дзоре, Сюнике и Арцахе.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек.. 1-2 марта и 4-6 марта в отдельных районах ожидается усиление ветра до 15-20 м/сек..
Температура воздуха 2-го марта и в ночь на 3-е марта понизится на 4-5 градусов, а 3-го марта днем и 4-5 марта повысится на столько же. Теплее всего будет в Сюнике, где в ближайшие дни ожидается до +20 градусов.
В Ереване сегодня вечером, 2-го марта ночью и в утренние часы прогнозируется осадки, в высокогорных районах - в виде мокрого снега и снега с дождем. 4-6 марта временами пройдут дожди. 2-го марта днем и в субботу в столице установится погода без осадков. 1-2 марта и 4-5 марта возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..