Ավազակային հարձակում՝ դանակի գործադրմամբ 02/28/2018   12:34  |  Քրեական խրոնիկոն
2017 թ. դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 17.50-ին, ոստիկանության Մուշի բաժնում 1973 թ. ծնված Ալինա Ա.-ն հաղորդում էր տվել, որ նույն օրը՝ ժամը 14.40-ի սահմաններում, դիմակավորված երկու անձ մուտքի դուռը թակելով մտել են իր բնակարան, կպչուն ժապավենով կապել իր ձեռքերը և ոտքերը, դանակի սպառնալիքով պահանջել են գումար, հետո բնակարանից հափշտակելով տարբեր տեսակի ոսկյա զարդեր, բիժուտերիա, մուշտակ և 60.000 դրամ` դիմել են փախուստի` պատճառելով 2.000.000 դրամի վնաս: Այս մասին տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական կայքից:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական և քննչական գործողությունների շնորհիվ պարզվել է, որ Ալինա Ա.-ի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարած անձանցից մեկը 1976 թ. ծնված Արմեն Թ.-ն է:
Փետրվարի 27-ին՝ ժամը 14.45-ին, Արմեն Թ.-ն Գյումրիի Շիրակացու փողոցի շենքերից մեկից բերման է ենթարկվել ոստիկանության Մուշի բաժին և ներկայացվել Շիրակի մարզի քննչական վարչություն:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ գողոնը և հանցագործությունը կատարած երկրորդ անձի ինքնությունը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Արմեն Թ.-ն ձերբակալված է:
18:52 07/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում Գյումրիում. տանտիրուհու նկատմամբ բռնություն է գործադրվել
12:51 07/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում ավազակային հարձակման է ենթարկվել դպրոցի փոխտնօրենը
19:03 14/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԴիմակավորված և զինված՝ հարձակվել են բենզալցակայանի աշխատակցի վրա
15:25 14/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում. զենքով սպառնացել են բենզալցակայանի աշխատակցին ու կողոպտել

Двое вооруженных злоумышленников в масках ворвались в квартиру жительницы Гюмри и ограбили ее 02/28/2018 13:05 | Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила о задержании подозреваемого в разбойном нападении на 45-летнюю женщину в Гюмри.
Согласно сообщению, 6-го декабря 2017 года, в 17:50 в Полицию позвонила Алина А. (1973 года рождения), которая сообщила, что в тот же день, в 14:40 двое неизвестных в масках постучались в дверь, прониклик ней в квартиру, связали ей скотчем руки и ноги и, угрожая ножом, потребовали отдать деньги. После этого злоумышленники, украв различные золотые украшения, бижутерию, шубу и 60 тыс. драмов, обратились в бегство. Женщине был причинен ущерб в размере 2.000.000 драмов.
Благодаря предпринятым оперативно-розыскным и следственным мероприятиям была установлена личность одного из лиц, совершивших разбойное нападение на Алину А. Им оказался Армен Т.(1976 г.р.)
"27-го февраля, в 14:45 Армен Т. из дома по улице Ширакаци в Гюмри был доставлен в полицейский отдел. Предпринимаются меры, направленные на обнаружение украденного и установление личности второго преступника. Армен Т. задержан. Ведется предварительное расследование", - говорится в сообщении.