Հայտնաբերվել է անհայտ տիպի ական 02/26/2018   09:36  |  Արտակարգ պատահարներ
Փետրվարի 25-ին, ժամը 20:26-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Սյունիքի մարզի Սրաշեն-Ծավ գյուղերի ավտոճանապարհի 1-ին կմ-ին ական է հայտանբերվել. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ Կապան-Ծավ ավտոճանապարհի 28 կմ-ին` ճամփեզրի մոտակայքում, հայտնաբերվել է անհայտ տիպի ական. նախնական տվյալներով` ОЗМ-72 հակահետևակային, դուրս թռչող (лягушка) տիպի:
Փրկարարները սահմանազատել են տարածքը և իրականացրել հերթապահություն` մինչ ոստիկանության աշխատակիցների մոտենալը. արկը պահպանության է հանձնվել ոստիկանության Կապանի բաժնի աշխատակցին:

Мина обнаружена на трассе на юге Армении 02/26/2018 09:47 | Чрезвычайное просшествие
Мина обнаружена на трассе в Сюникской области Армении. Как сообщает МЧС РА, 25-го февраля, в 20:26, поступило сообщение о том, что на первом километре проселочной дороге Срашен -Цав обнаружена мина.
На место выехала оперативная группа областного спасательного управления.
Выяснилось, что на 28-м километре дороги Капан-Цав, близ обочины, обнаружена на мина неизвестного типа. По предварительным данным, это осколочная заградительная мина ОЗМ-72 (противопехотная выпрыгивающая мина кругового поражения – "лягушка").
Спасатели оцепили территорию и дежурили до прибытия сотрудников полиции, которым была передана мина.