Արմեն Սարգսյանը Լիբանանում ներկայացրել է Հայաստանի առջև առկա մարտահրավերների հաղթահարման իր տեսլականը 02/26/2018 10:28 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 25-ին Լիբանանում ՀՀ դեսպանատանը հանդիպել է հայ քաղաքական կուսակցությունների` ՀՅԴ, ՍՀԴԿ, ՌԱԿ ղեկավարներին, Լիբանանի խորհրդարանի և կառավարության հայազգի անդամներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արմեն Սարգսյանի գրասենյակից, հանդիպման ընթացքում ծավալված շահագրգիռ երկխոսության ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության արտաքին և ներքին քաղաքականությանը, ինչպես նաև հայապահպանությանն առնչվող հրատապ մի շարք հարցեր։
Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերների հաղթահարման, երկրի բնականոն զարգացման, հայ հանրության միասնականության ապահովման իր տեսլականը: Նա հանգամանալից անդրադարձ է կատարել ձեռնարկվելիք քայլերի առաջնահերթություններին:
Հանդիպման մասնակիցները հարցադրումներ են կատարել իրենց հուզող խնդիրների շուրջ, որոնց տրվել են պարզաբանումներ: Հանդիպումն անցել է ջերմ գործնական մթնոլորտում` առաջիկայում համակարգված քայլերի ձեռնարկման հրամայականի շեշտադրմամբ:

Кандидат в президенты РА Армен Саркисян представил в Ливане свое видение преодоления стоящих перед Арменией вызовов 02/26/2018   11:28
Кандидат в президенты Армении Армен Саркисян 25-го февраля в посольстве РА в Ливане встретился с руководителями армянских политических партий АРФ Дашнакцутюн, социал- демократической партии Гнчакян, Либерально- демократической партии, членами парламента Ливана и армянами - членами правительства Ливана.
Как сообщили "Арменпресс" в офисе Армена Саркисяна, во время встречи, прошедшей в конструктивной обстановке, были обсуждены вопросы внутренней и внешней политики Армении, а также ряд актуальных проблем сохранения армянской идентичности.
Армен Саркисян представил свое видение преодоления вызовов, стоящих перед Арменией, гармоничного развития страны, сохранения единства нации, а также очередность действий, которые будут предприняты для этого. Участники встречи задавали вопросы на волнующие их темы, на которые получили исчерпывающие ответы. Встреча прошла в теплой деловой обстановке, в которой была отмечена необходимость координации действий в будущем.
Выборы четвертого президента Республики Армении пройдут 2 марта. После изменения Конституции президент впервые будет избираться парламентом страны.