Արցախում 2017թ.-ին կաշառակերության դեպքեր չեն արձանագրվել. Արցախի գլխավոր դատախազ 02/24/2018 10:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Անցած տարվա ընթացքում Արցախում արձանագրված պետական իշխանության, պետական ծառայության և կառավարման կարգի դեմ ուղղված հանցագործությունները նվազել են 11-ով (2016 թվականին՝ 48):
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին փետրվարի 23-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ԱՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանն՝ ավելացնելով, որ հաշվետու ժամանակաշրջանում արձանագրվել է պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու կամ անցնելու 2 (2016 թվականին՝ 9) դեպք:
Ա. Մոսիյանի խոսքով՝ անցած տարում կաշառք ստանալու, տալու և կաշառքի միջնորդության դեպքեր չեն արձանագրվել: 2016 թվականին արձանագրվել էր նման հանցագործության 1 դեպք:
«Հաշվետու ժամանակաշրջանում արձանագրվել է պաշտոնական կեղծիքի 21 դեպք (2016թ.-ին՝ 20), որից 13-ը միայն Մարտակերտի շրջանում: Իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու 3 դեպք է գրանցվել»,- նշել է Ա. Մոսիյանն՝ ավելացնելով, որ 2017թ.-ին արձանագրվել է պետական իշխանության, պետական ծառայության և կառավարման կարգի դեմ ուղղված այլ հանցագործությունների 11 դեպք (2016 թվականին՝ 17):
Գլխավոր դատախազի խոսքով՝ պետական իշխանության, պետական ծառայության և կառավարման կարգի դեմ ուղղված հանցագործությունների բացահայտման ցուցանիշը կազմել է 100% (2016 թ.-ին՝ 100%):

Случаев взяточничества в Арцахе в прошлом году не было зарегистрировано - генпрокурор 02/24/2018   11:12  |  Лента новостей
Число зарегистрированных в Арцахе в минувшем году преступлений, направленных против государственной власти, госслужбы и порядка управления, сократились на 11 случаев. В 2016-ом году было зарегистрировано 48 преступлений. Об этом, как передает “Арцахпресс”, заявил на пресс-конференции в пятницу, 23-го февраля, генеральный прокурор Республики Арцах Артур Мосиян.
Он сообщил, что в подотчетный период зарегистрировано два случая злоупотребления должностными полномочиями или их превышения(в 2016-ом - 9).
По словам А. Мосиняна, случаев получения и дачи взятки, а также посредничества во взяточничестве в прошлом году зарегистрировано не было. В 2016-ом году было зарегистрировано одно такое преступление.
В подотчетный период  зарегистрирован 21 случай служебного подлога(в 2016-м - 20) и три случая применения насилия в отношении представителя власти”, - сообщил Мосиян.
По словам генпрокурора Арцаха, показатель раскрываемости преступлений, направленных против государственной власти, госслужбы и порядка управления, как и в 2016-ом году, составил 100%.