Արմեն Սարգսյանն այցելել է Մխիթարյան միաբանություն 02/24/2018   15:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահի թեկնածու, Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 21-ին այցելել է Վիեննայի Մխիթարյան միաբանություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արմեն Սարգսյանի գրասենյակից, Միաբանության վանահայրեր Վահան Հովագիմյանը և Նարեկ Դադուրյանը եկեղեցու և վանական համալիրի տարածքով հյուրերի համար կազմակերպած շրջայցի ընթացքում պատմել են միաբանության գրեթե 400-ամյա պատմության, թանգարանում և գրադարանում պահվող հազարավոր ցուցանմուշների, հնավուրց գրքերի ու պարբերականների, ինչպես նաև Եվրոպայի հնագույն տպարաններից մեկի ավելի քան 200-ամյա գործունեության ընթացքում կայսերական պալատի հետ համագործակցության մասին:
Դեսպան Սարգսյանը գրառում է կատարել պատվո հյուրերի մատյանում:
Շրջայցի ընթացքում ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը հանդիպել և զրույց է ունեցել այդ օրը միաբանությունում գտնվող Մխիթարյան միաբանությունում պապական պատվիրակ, մեր ժամանակների մեծագույն հայագետ Լևոն արք. Զեքիյանի հետ:
09:13 24/02/2018  |  ՄամուլԿարեն Ավագյանը զայրացրել է Արմեն Սարգսյանին. «Հրապարակ»
14:06 23/02/2018  |  ՔաղաքականԱԺ-ում մեկնարկել է Արմեն Սարգսյանի հանդիպումը ՀՀԿ և ՀՅԴ խմբակցությունների հետ
09:35 23/02/2018  |  ՄամուլԱրմեն Սարգսյանն այսօր խորհրդարանում կհանդիպի ՀՀԿ-ականներին. «Ժամանակ»
17:15 15/02/2018  |  ՔաղաքականԿարևոր է, որ ձեզանից յուրաքանչյուրն իրեն ՀՀ լիարժեք քաղաքացի զգա. Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներին
14:57 15/02/2018  |  ՔաղաքականԱրմեն Սարգսյանը կոչ է անում ՀՀ նախագահին ընտրելիս չառաջնորդվել նրանով, թե որ կուսակցությունն է ներկայացրել նրա թեկնածությունը
14:00 15/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը Հայաստանում առկա խնդիրների հնարավոր լուծումների մեծ դաշտ է տեսնում

Армен Саркисян посетил монастырь конгрегации мхитаристов в Вене 02/24/2018   16:46  |  Лента новостей
Кандидат в президенты РА, посол Армении в Великобритании Армен Саркисян 21 февраля посетил монастырь конгрегации мхитаристов Армянской католической церкви в Вене.
Как сообщили “Арменпресс“ в офиса Армена Саркисяна, настоятели монастыря Ваан Овакимян и Нарек Дадурян сопровождали гостя в экскурсии по монастырю, ознакомили его с 400-летней историей конгрегации, с экспозицией музея и обширной коллекцией древних книг библиотеки, а также рассказали о сотрудничестве с императорским двором в течение 200 лет деятельности одной из старейших типографий Европы. Посол Саркисян оставил запись в Книге почетных гостей. Состоялась встреча Армена Саркисяна с находящимся в тот день в Венской конгрегации мхитаристов папским нунцием, величайшим арменоведом нашего времени архиепископом Левоном Зекияном.