26-ամյա երիտասարդի մահվան պատճառ են հանդիսացել կյանքի հետ անհամատեղելի կոտրվածքները 02/23/2018   19:45  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու 26-ամյա երիտասարդի մահվան հանգամանքները։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, փետրվարի 23-ին` Ժամը 10:50-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կիևյան կամրջի տակ՝ Հրազդան գետում, դի կա:
Դեպքի վայր են մեկնել հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խմբերը, քննչական-օպերատիվ խումբը։
Փրկարար-ջրասուզակը Հրազդան գետից դուրս է բերել արական սեռի դի։ Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է տուժածի ինքնությունը, ով Երևան քաղաքի բնակիչ է, ծնված՝ 1992 թ.։ Երիտասարդի գտնվելու վայրն անհայտ էր համարվում հունվարի 30-ից։
Երիտասարդի մահվան հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Դիահերձման արդյունքներով՝ մահվան պատճառ են հանդիսացել կյանքի հետ անհամատեղելի կոտրվածքները՝ համակցված գանգուղեղի, կրծքավանդակի, որովայնի փակ բութ վնասվածքներով։ Նախնական տվյալներով՝ երիտասարդի մահը վրա է հասել 48 ժամ և ավելի առաջ, առկա է նեխման գործընթաց։
11:14 07/02/2018  |  Արտակարգ պատահարներԲնակարանում հայտնաբերվել է 56-ամյա քաղաքացու դի
17:10 05/02/2018  |  Արտակարգ պատահարներՄերկ տղամարդու դին հայտնաբերվել է ճահճաջրի մեջ. Նրա ինքնությունը դեռ չի պարզվել
15:38 31/01/2018  |  Արտակարգ պատահարներ60-ամյա բնակչի դին փրկարարները հայտնաբերել են հյուրասենյակի հատակին
15:06 20/01/2018  |  Արտակարգ պատահարներՏարց բնակչի դին հայտնաբերվել է զուգարանի հատակին
18:12 26/12/2017  |  Արտակարգ պատահարներՏարեց բնակչի դին հայտնաբերվել է խոհանոցի հատակին
10:09 18/12/2017  |  Արտակարգ պատահարներՏարեց բնակչի դին փրկարարները հայտնաբերել են խոհանոցի հատակին
15:21 25/11/2017  |  Արտակարգ պատահարներՓրկարարները 71-ամյա բնակչի դին հայտնաբերել են հյուրասենյանկում
10:39 27/10/2017  |  Արտակարգ պատահարներՏարեց բնակչի դին փրկարարները հայտնաբերել են պատշգամբի հատակին

Стала известна предварительная причина смерти пропавшего без вести 26-летнего мужчины в Ереване 02/24/2018   09:14  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану ведется расследование для установления обстоятельств смерти 26-летнего мужчины.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 23-го февраля,  в 10:50, поступило сообщение о том, что под Киевским мостом в Ереване, в реке Раздан,  обнаружен труп.
На место выехали оперативные группы Национального центра спасательного и кризисного управления Центра по проведению спасательных работ специального назначения.
Спасатель-водолаз вытащил из реки тело мужчины. В ходе предпринятых мероприятий была установлена личность потерпевшего: им оказался житель Еревана(1992 года рождения). Он числился пропавшим без вести с 30-го января.
"Для установления обстоятельств смерти была назначена судебно-медицинская экспертиза. Результаты вскрытия показали, что причиной смерти стали несовместимые с жизнью переломы, сопряженные с закрытыми тупыми травмами черепа, грудной клетки и брюшной полости. По предварительным данным, смерть наступила 48 и более часов назад, налицо процесс гниения", - говорится в сообщении.