Թաթուլ Շուշանյանի մասնակցությամբ նույնիսկ առերեսում քննչական գործողությունը չի կատարվել 02/22/2018 15:13 | Քրեական խրոնիկոն
Առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու, ինչպես նաև պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջ մեղադրվող Լոռու մարզի Քննչական վարչության նախկին պետ Թաթուլ Շուշանյանի մասնակցությամբ մինչ այսօր քննչական գործողություններ չեն կատարվել, թեև Շուշանյանին մեղադրանք է առաջադրվել փետրվարի 6-ին, և նրան նույն օրը կալանավորել են:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը Թաթուլ Շուշանյանի պաշտպան Վարդուհի Էլբակյանից տեղեկացավ նաև, որ իր պաշտպանյալի մասնակցությամբ առերեսում քննչական գործողությունը ևս չի կատարվել:
Նշենք, որ կալանքի տակ գտնվող Թաթուլ Շուշանյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում և հրաժարվել է ցուցմունք տալ:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Շուշանյանի մյուս պաշտպան Կարեն Թումանյանը հայտնել էր, որ կաշառքի գումարի չափը մեղադրանքում նշվում է 5000 ԱՄՆ դոլար:
Այդ գործի շրջանակներում պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու մեղադրանքով կալանավորել է նաև Լոռու մարզային քննչական վարչության քննիչ:

Следственных действий с участием экс-начальника следственного управления по Лорийской области по сей день не проводилось 02/22/2018   15:28  |  Криминальная хроника
Следственных действий с участием бывшего начальника следственного управления Следственного комитета Армении по Лорийской области Татула Шушаняна, обвиняемого в получении взятки в особо крупных размерах и злоупотреблении должностными полномочиями, по сей день не проведено, хотя Шушаняну предъявили обвинение 6-го февраля, и он в тот же день был заключен под стражу. Об этом сообщила корреспонденту “ФактИнфо  адвокат Шушаняна – Вардуи Элбакян. Она также проинформировала, что не было и очной ставки с участием ее подзащитного.
Отметим, что Татул Шушанян не признает себя виновным в инкриминируемом ему деянии. Он отказался от дачи показаний.
Ранее в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” другой адвокат Шушаняна – Карен Туманян заявил, что  в обвинении указан размер суммы взятки – 5 тыс. долларов США.
По обвинению в злоупотреблении должностными полномочиями в рамках данного дела под стражу заключен также следователь следственного управления по Лорийской области.