Ոստիկանության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստ 02/21/2018   13:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Նախագահը հաշվետու ժամանակահատվածում ոստիկանության աշխատանքը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականին օպերատիվ ծառայողական գործունեություն իրականացնելու ընթացքում ոստիկանությունից եւս պահանջվելու է ամենօրյա քրտնաջան աշխատանք:
«Հանցավորության դեմ տարվող պայքարում անհրաժեշտ է հատուկ ուշադրություն դարձնել օպերատիվ հնարավորությունների ընդլայնման եւ պրոֆիլակտիկ աշխատանքների ուժեղացման վրա՝ նախնական փուլում հանցագործությունների կանխարգելման ու չեզոքացման նպատակով»,- իր ելույթում ընդգծել է երկրի ղեկավարը, համոզմունք հայտնելով, որ ոստիկանության ղեկավարությունը եւ ողջ անձնակազմը պատրաստակամ են լուծելու իրենց առջեւ դրված խնդիրները, ինչի համար համակարգում առկա է համապատասխան ներուժ:

Президент Арцаха дал в целом удовлетворительную оценку работе полиции в 2017-ом году 02/21/2018 13:37 | Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 21 февраля принял участие в заседании коллегии полиции Республики Арцах по обобщению итогов деятельности в 2017-ом году. Об этом сообщает пресс-служба прзидента НКР.
Президент дал в целом удовлетворительную оценку работе полиции за отчетный период. Бако Саакян отметил, что и в 2018-ом году от полиции потребуется ежедневная кропотливая работа в процессе выполнения оперативной служебной деятельности.
«В борьбе против преступности необходимо уделять особое внимание расширению оперативных возможностей и усилению профилактической работы с целью предупреждения и нейтрализации преступлений на начальном этапе», - подчеркнул в своем выступлении глава государства, выразив уверенность, что руководство и весь личный состав полиции готовы решать поставленные перед ними задачи, для чего в системе имеется соответствующий потенциал.