Դատական դեպարտամենտը հաստատում է. թեկնածուն Ռուբեն Վարդազարյանն է 02/20/2018 11:48 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի թեկնածուն Ռուբեն Վարդազարյանն է: «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունը հաստատեցին նաև Դատական դեպարտամենտից:
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի պաշտոնում Արդարադատության խորհուրդը որոշել է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հաստատմանը ներկայացնել Ռուբեն Վարդազարյանի թեկնածությունը:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ դատական դեպարտամենտի արարողակարգի և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արման Խաչատրյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Վարդազարյանը հունվարի 25-ից նշանակվել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար:

В Судебном департаменте подтвердили информацию о кандидате на пост председателя суда общей юрисдикции Еревана 02/20/2018   12:25  |  Лента новостей
Кандидатом на пост председателя суда общей юрисдикции города Еревана является Рубен Вардазарян. Эту информацию “Фактинфо” подтвердили и в Судебном департаменте.
Совет правосудия Армении  принял решение представить кандидатуру Рубена Вардазаряна на одобрение президента РА.
Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил начальник отдела по протоколу и связямс  общественностью Судебного департамента Арман Хачатрян.
Рубен Вардазарян с 25-го января назначен временно исполняющим обязанности председателя суда общей юрисдикции города Еревана.