Մոր և նրա դստեր մահը վրա է հասել հերձման պահից 48 ժամ և ավելի առաջ ստացած բազմաթիվ վնասվածքներից. հայտնել են դատաբժիշկները. ՔԿ 02/16/2018 16:32 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ պարզելու 1981թ. ծնված Գ.Հարությունյանի և նրա դստեր մահվան բոլոր հանգամանքները։
Դիակները հայտնաբերվել են 2018 թվականի փետրվարի 15-ին՝ Երևան քաղաքի Դավթաշենի կամրջի տակ՝ հողածածկ հատվածում։ Նախնական վարկածով՝ կինը և նրա դուստրը կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներն ստացել են Դավթաշենի կամրջից ընկնելու հետևանքով։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի և 110-րդ հոդվածի 1-ին մասերով, ստեղծվել է քննչական խումբ, մշակվել աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ կատարվում են մեծածավալ քննչական գործողություններ, հարցաքննվել են բազմաթիվ անձինք։
Մոր և դստեր մահվան՝ էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ, որոնց եզրակացությունները դեռ չեն ստացվել։ Այսօր կատարվել է դիահերձումը, որի արդյունքներով դատաբժիշկները հայտարարել են, որ նրանց մահը վրա է հասել հերձման պահից 48 ժամ և ավելի առաջ ստացած բազմաթիվ վնասվածքներից։
Քրեական գործով պարզվել է նաև, որ փետրվարի 13-ի երեկոյան՝ ժամը 20-ի սահմաններում, կինը 2009թ. ծնված դստեր հետ այցելել է «ՏաշիրՊիցցա» արագ սննդի կենտրոնի Դավթաշենի մասնաճյուղ և պատվիրել պիցցա, վերցրել այն և դուրս եկել։ Հարակից տարածքում առկա արտաքին տեսանկարահանող սարքերի միջոցով փորձ է արվում պարզել նրանց երթուղին։
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը՝ տեղեկացնում ենք, որ մոր և նրա դստեր անհետ կորելու վերաբերյալ ահազանգը ոստիկանությունում ստացվել է փետրվարի 13-ին՝ ժամը 22։25-ին։ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՕԿԿ-ում մի քաղաքացի ահազանգել էր, որ նույն օրը՝ ժամը 18-ի սահմաններում, մայր և աղջիկ տանից դուրս են եկել և դեռ չեն վերադարձել։

Судмедэксперты огласили результаты вскрытия тел женщины и ее дочери, обнаруженных под мостом в Ереване 02/16/2018   17:09  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому арабкирским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Еревану, предпринимаются необходимые следственные действия для установления обстоятельств смерти Г. Арутюнян(1981 г.р.) и ее дочери.Об этом сообщает пресс-служба СК Армении,
Тела были обнаружены 15-го февраля 2018 года на земле под Давташенским мостом в городе Ереване. По предварительной версии, женщина и ее дочь получили несовместимые с жизнью травмы вследствие падения с Давташенского моста.
Арабкирским следственным отделом возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") и части 1 статьи 110("Доведение до самоубийства") УК РА. Создана следственная группа, проработаны рабочие версии, для проверки которых проводятся масштабные следственные действия, допрошены многочисленные лица.
"Для установления имеющих существенное значение обстоятельств смерти матери и дочери назначены судебно-медицинские экспертизы, заключения которых пока не получены. Сегодня было проведено вскрытие, по результатам которого судмедэксперты заявили, что их смерть наступила от полученных множественных травм 48 и более часов назад с момента вскрытия", - говорится в сообщении.
Было также установлено, что 13-го февраля, около 20:00, женщина с дочерью(2009 года рождения) посетила ресторан быстрого питания “Ташир пицца” в Давташене, где заказала пиццу, забрала еду, и вышла из заведения. Предпринимаются попытки установить их маршрут с помощью камер видеонаблюдения, установленных на прилегающей территории.
"С учетом общественного интереса к данному делу, сообщаем, что сигнал о пропаже матери и дочери поступил в Полицию 13-го февраля, в 22:25. Некий гражданин сообщил в оперативный центр управления Управления Полиции  по Еревану, что в тот же день, в районе 18:00, мать и дочь вышли из дома и до сих пор не вернулись. Арабкирским следственным отделом продолжается производство предварительного расследования", - отмечается в сообщении.