ՔԿ-ն քրեական գործ է հարուցել՝ Երեւանում մոր եւ դստեր մահվան դեպքի առթիվ 02/15/2018 19:12 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երեւանի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 1981թ. ծնված Գ.Հարությունյանի եւ նրա դստեր մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից։
2018 թվականի փետրվարի 15-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Դավթաշենի կամրջի տակ՝ հողածածկ հատվածում, հայտնաբերվել է երկու դի։ Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։
Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է Երևան քաղաքի Դավթաշեն 1-ին թաղամասի բնակիչ 1981թ. ծնված Գ.Հարությունյանի և նրա մանկահասակ դստեր՝ ծնված 2009 թ., մարմինները՝ բազմաթիվ վնասվածքներով:
Նախնական վարկածով՝ կինը եւ նրա դուստրը կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներն ստացել են Դավթաշենի կամուրջից ընկնելու հետեւանքով։
«Նկատի ունենալով, որ դեպքի առթիվ նախապատրասված նյութերում առերևույթ առկա են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործությունների հատկանիշներ՝ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ»,- նշված է ՔԿ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Следствие рассматривает две версии смерти женщины и ее малолетней дочери в Ереване 02/16/2018   09:13  |  Криминальная хроника
Арабкирским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту смерти Г.Арутюнян(1981 года рождения) и ее дочери. Об этом сообщила в четверг пресс-служба Следственного комитета.
15-го февраля поступило сообщение о том, что под Давташенским мостом обнаружены тела двоих человек. На место немедленно выехала оперативно-следственная группа.
На месте происшествия обнаружены тела жительницы 1-го квартала Давташена Г.Арутюнян(1981 года рождения) и ее малолетней дочери(2009 года рождения) с множественными травмами.
По предварительной версии, женщина и ее дочь получили несовместимые с жизнью травмы вследствие падения с моста.
"С учетом того, что в подготовленных по инциденту материалах, предположительно, содержатся данные, указывающие на признаки преступлений, предусмотренных частью 1 статьи 104(«Убийство») и частью 1 статьи 110(«Доведение до самоубийства») Уголовного кодекса РА, арабкирским следственным отделом возбуждено уголовное дело. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные установление всех обстоятельств произошедшего", - говорится в сообщении СК.