2017 թվականի ընթացքում  Քննչական կոմիտեում  քննվել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ 566 քրեական գործ 02/15/2018   18:04  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեում ուսումնասիրվել են 2017 թվականի ընթացքում ՀՀ ՔԿ մարմինների, ստորաբաժանումների վարույթում կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների քննության ընթացքի և արդյունքների վիճակագրական տվյալները: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Այսպես՝ 2017 թվականին նկատվել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների դեպքերի վերաբերյալ հարուցված քրեական գործերի աճ։ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով ՀՀ քննչական կոմիտեի կողմից քննության ենթակա կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների դեպքերի վերաբերյալ 2017 թվականի ընթացքում քննվել է 566 քրեական գործ՝ 2016 թ. 534-ի դիմաց։
Նշված ժամանակահատվածում մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է ուղարկվել կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ 92 քրեական գործ (2016թ.՝ 77 քրեական գործ), 29 քրեական գործ ուղարկվել է նախաքննություն իրականացնող այլ մարմին՝ ըստ ենթակայության, միացվել է 42 քրեական գործ:

СК Армении в прошлом году расследовал более 560 дел о коррупционных преступлениях 02/15/2018   18:35  |  Криминальная хроника
В Следственном комитете изучили статистические данные о ходе и результатах расследования в производстве подразделений, органов СК РА преступлений коррупционного характера.
Так, в  2017-ом году был зафиксирован рост уголовных дел, возбужденных по фактам преступлений коррупционного характера.  За 2017-ый год были расследованы 566 подлежащих в соответствии с Уголовно-процессуальным кодексом  РА расследованию Следственным комитетом РА уголовных дел по фактам преступлений коррупционного характера против 534 за 2016-ый год.
В указанный период  в суд с обвинительным заключением было направлено 92 уголовных дела о преступлениях коррупционного характера(против 77 за 2016-ый год). 29 уголовных дел переданы по подследственности другим органам, осуществляющим предварительное расследование, 42 уголовных дела были объединены.