Դեսպան Վոլինկինը մեծ ափսոսանքով է ավարտելու իր առաքելությունը Հայաստանում 02/13/2018 16:26
Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինն իրեն երջանիկ է համարում, որ հնարավորություն է ունեցել աշխատել Հայաստանում։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Վոլինկինն իր պաշտոնավարման ավարտի վերաբերյալ ասաց, որ նա այս 5 տարիների ընթացքում ներդրել է իր ողջ ներուժը Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների զարգացման համար։
«Ես կարող եմ վստահեցնել, որ այս 5 տարիների ընթացքում ես ներդրել եմ իմ ամբողջ ներուժը, որպեսզի մեր պետությունների, մեր ժողովուրդների միջև հարաբերությունները բոլոր ուղղություններով զարգանան արագացված տեմպերով։
Անկեղծ ասած՝ ես շատ երջանիկ եմ, որ ինձ հնարավորություն է ընձեռվել աշխատել Հայաստանում, որտեղ հիանալի մարդիկ են ապրում։ Ես շատ մեծ ափսոսանքով կհեռանամ, բայց միևնույն ժամանակ՝ անմոռանալի և վառ հիշողություններով»,- ընդգծեց ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը։
2018 թվականի մարտի 22-ի լրանում է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինի պաշտոնավարման ժամկետը։

Посол РФ: счастлив, что мне представилась возможность работать в Армении, где живут замечательные люди 02/13/2018 17:33 | Лента новостей
Чрезвычайный и Полномочный посол РФ в Армении Иван Волынкин счастлив, что имел возможность работать в Армении. Об этом он заявил в интервью информагентству “Арменпресс”.
Он отметил, что за 5 лет пребывания на посту он приложил все усилия для развития армяно-российских отношений.
“Я могу заверить, что за эти 5 лет я вложил весь свой потенциал для того, чтобы отношения между нашими государствами и народами развивались по всем направлениям ускоренными темпами. Честно говоря, я очень счастлив, что мне представилась возможность работать в Армении, где живут замечательные люди. Я с большим сожалением покидаю Армению, но в то же время с незабываемыми и яркими впечатлениями”, - подчеркнул российский посол.