Մահվան ելքով վրաերթ Ռոստովյան փողոցում. վարորդը ձերբակալվել է 02/12/2018 12:22 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Ռոստովյան փողոցում տարեց կնոջը վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ. վարորդի ինքնությունը պարզվել է և ձերբակալվել: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2018թ. փետրվարի 10-ին՝ ժամը 22:20-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Ռոստովյան փողոցում, «Կիա» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել հետիոտն Ք.Կարապետյանին՝ ծնված 1941թ., ով ստացված մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել է: Պարզվել է, որ վրաերթից հետո մեքենայի վարորդը թողել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի դեպքի վայրը և հեռացել:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 244-րդ հոդվածով:
Ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում փետրվարի 11-ին մեքենայի վարորդը ձերբակալվել է և հարցաքննվել դեպքի շուրջ:
Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն, ստուգվել վարորդի սթափության աստիճանը:
Նախաքննությունը շարունակվում է, իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Задержан водитель, насмерть сбивший пожилую женщину в Ереване 02/12/2018   12:39  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту наезда на пожилую женщину на улице Ростовяна. Личность водителя установлена, он задержан. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По предварительным данным, 10-го февраля 2018 года, около 22:20,  на улице Ростовяна в Ереване водитель автомобиля марки “Киа” сбил пешехода К. Карапетян(1941 года рождения), которая от полученных травм скончалась на месте. Было установлено, что после наезда водитель машины оставил место дорожно-транспортного происшествия и скрылся.
По данному факту следственным управлением СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств,повлекшее по неосторожности смерть человека") и статьи 244("Оставление места дорожно-транспортного происшествия") Уголовного кодекса РА.
"В результате предпринятых необходимых следственных и оперативно-розыскных мероприятий 11-го февраля водитель автомобиля был задержан и допрошен относительно случившегося. Назначена судебно-медицинская экспертиза тела, водитель был проверен на трезвость.Предварительное следствие продолжается. Проводятся необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.