Բուլղարիայի Հանրապետության նախագահը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին  02/12/2018   13:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պետական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Բուլղարիայի Հանրապետության նախագահ Ռումեն Ռադևը Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրել Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին և ծաղիկներ է խոնարհել Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Ռումեն Ռադևն այնուհետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան, տիկնոջ հետ միասին ծանոթացել է ցուցադրությանը և գրառում կատարել թանգարանի պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

Президент Болгарии в мемориальном комплексе “Цицернакаберд” почтил память жертв Геноцида армян 02/12/2018   13:44  |  Лента новостей
Прибывший в Армению с государственным визитом президент Болгарии Румен Радев сегодня утром посетил мемориальный комплекс “Цицернакаберд’ в Ереване, чтобы воздать дань уважения памяти жертв Геноцида армян в Османской империи.
Президента Болгарии сопровождали министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, мэр Еревана Тарон Маргарян.
Румен Радев возложил венок к мемориалу и цветы к вечному огню, увековечивающему память невинных жертв Геноцида армян.
Президент Болгарии побывал  также в Музее-институте Геноцида армян и оставил запись в памятной книге для почетных гостей.