Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա 02/12/2018   16:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 13-15-ն աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հերմինե Նաղդալյանը եւ Արտաշես Գեղամյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:
Արա Բաբլոյանը Պետական դումայում կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին ու Հայ Առաքելական Եկեղեցու Նոր Նախիջեւանի եւ Ռուսաստանի հայոց թեմի 300-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը:

Делегация во главе со спикером парламента Армении отбывает в Москву с рабочим визитом 02/12/2018   16:45  |  Лента новостей
Делегация во главе с председателем Национального собрания Армении Арой Баблояном 13-15 февраля будет находиться с рабочим визитом в Москве. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В состав делегации вошли депутаты НС Эрмине Нагдалян и Арташес Гегамян, руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Ара Сагателян.
В рамках визита делегация встретится с председателем Госдумы Федерального собрания Рососийской Федерации Вячеславом Володиным и председателем Совета Федерации ФС РФ Валентиной Матвиенко. Ара  Баблоян   примет участие в открытии в Госдуме выставки к 25-летию установления дипломатических отношений между Арменией и РФ и 300-летию Ново-Нахичеванской и Российской епархии Армянской Апостольской церкви.
14:53 06/01/2018  |  Лента новостейСаратовская область РФ направит бизнес-миссию в Армению
18:18 18/12/2017  |  Лента новостейПрезидент Армении отметил важность децентрализованного взаимодействия с российскими областями