Հայաստանում ցնցված են այդ ողբերգությունից. Նախագահը ցավակցական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին 02/11/2018   22:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Մերձմոսկովյան Ռամենսկի շրջանում «Սարատովյան ավիաուղիներ»-ին պատկանող ուղևորատար ինքնաթիռի կործանման կապակցությամբ, որը բազմաթիվ մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել:
«Հայաստանում ցնցված են այդ ողբերգությունից: Մենք անկեղծորեն կարեկցում ենք և կիսում բոլոր այն մարդկանց վիշտը, ովքեր կորցրել են իրենց հարազատներին, մտերիմներին ու բարեկամներին: Ընդունեք խորին ցավակցություններ ամբողջ հայ ժողովրդից և անձամբ ինձնից»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:
21:25 11/02/2018  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայի մոտ վթարի ենթարկված ինքնաթիռում եղել է երկու հայ
20:03 11/02/2018  |  Միջազգային լրահոսԱն-148-ի զոհված անձնակազմի օդաչուներից մեկը հայ է. վթարի պատճառ կարող էր դառնալ ուղղաթիռի հետ բախումը
18:50 11/02/2018  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայի մոտ կործանվել է Ան-148 մարդատար օդանավը
12:17 04/08/2017  |  Միջազգային լրահոսԻնդոնեզիայի օդանավակայանում երկու ինքնաթիռներ թևերով բախվել են իրար
19:00 28/07/2017  |  Միջազգային լրահոսԱբխազիայում թեթև շարժիչային ինքնաթիռ է կործանվել
11:22 27/07/2017  |  Միջազգային լրահոսԱշխարհ ԱՄՆ-ում մեկ շարժիչով աշխատող ինքնաթիռ է կործանվել. չորս մարդ զոհվել է
10:48 15/01/2017  |  Միջազգային լրահոսԵգիպտական ինքնաթիռի վթարի պատճառը եղել է iPhone-ը. վարկած
00:24 27/12/2016  |  Միջազգային լրահոսԱղբյուր. Սև ծովից դուրս են բերվել Ту-154-ի կործանման ժամանակ 80 զոհվածների դիակները
11:35 25/12/2016  |  Միջազգային լրահոսՎթարի է ենթարկվել ՌԴ ՊՆ-ի Ту-154 ինքնաթիռը, որի մեջ եղել է 92 մարդ

Президент Армении выразил соболезнования Путину в связи с крушением самолета Ан-148 в Подмосковье 02/12/2018   00:20  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с крушением пассажирского самолета «Саратовских авиалиний» в Раменском районе Подмосковья, повлёкшем многочисленные человеческие жертвы. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
“В Армении потрясены этой трагедией. Мы искренне сопереживаем и разделяем горе тех, кто потерял своих родных, близких и друзей. Примите глубокие соболезнования от всего армянского народа и от меня лично”, - сказано в телеграмме соболезнования президента РА.
Самолет Ан-148 потерпел крушения в Раменском районе Подмосковья днем 11 февраля спустя несколько минут после вылета из Домодедово. Самолет летел из Москвы в Орск (Оренбургская область).  На борту самолета находились 65 пассажиров и шесть членов экипажа, никто из них не выжил.