Արմեն Սարգսյանի այցն արտացոլում է Արցախի կարեւոր տեղն ու դերը հայոց պետականության համար եւ հայ ժողովրդի կյանքում. Բակո Սահակյան 02/09/2018   22:16  |  Քաղաքական
Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 9-ին ընդունել է ՀՀԿ կողմից առաջադրված Հայաստանի Հանրապետության նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանին: Առանձնազրույցից հետո հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից տեղեկացնում են, որ քննարկվել է պետականաշինությանը, հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը, Հայաստան-Արցախ- Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդմանը, ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Արմեն Սարգսյանի այցն Արցախ եւ նրա նախատեսած հանդիպումները մեր հանրապետությունում՝ ընդգծելով, որ դա արտացոլում է Արցախի կարեւոր տեղն ու դերը հայոց պետականության համար եւ հայ ժողովրդի կյանքում: Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
18:44 09/02/2018  |  ՔաղաքականՆախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը մեկնել է Արցախ
14:55 09/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր երկրում այսօր և վաղը քաղբանտարկյալներ չպետք է լինեն. Արմեն Սարգսյան
14:20 09/02/2018  |  ՔաղաքականԱրմեն Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացիությունից հրաժարվել է 2011թ.
12:25 09/02/2018  |  ՔաղաքականՄեկնարկել է Արմեն Սարգսյանի հանդիպումը «Ելք» խմբակցության պատգամավորների հետ
14:59 07/02/2018  |  ՔաղաքականԱրմեն Սարգսյանն առաջիկա օրերին կհանդիպի «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորների հետ
12:42 06/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը Ալեն Դանքնի հետ քննարկել է ԼՂ խնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը

Бако Саакян отметил значимость визита кандидата в президенты Армении Армена Саркисяна в Арцах 02/10/2018   09:53  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 9 февраля принял кандидата в президенты Республики Армения Армена Саркисяна, выдвинутого от праващей Республиканской партии Армении.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, после встречи тет-а-тет обсуждения продолжились в расширенном составе.
Был обсужден широкий круг вопросов, касающихся государственного строительства, сотрудничества двух армянских государств, укрепления триединства между Арменией, Арцахом и Диаспорой, внешней и внутренней политики и региональных процессов.
Президент Саакян отметил значимость визита Армена Саркисяна в Арцах и его запланированных встреч в республике, подчеркнув, что это отражает важное место и роль Арцаха для армянской государственности и в жизни армянского народа.
Во встрече приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, госминистр Араик Арутюнян, другие должностные лица.