Կարեն  Կարապետյանին փոխվարչապետ նշանակելը Սահմանադրության խախտում կլինի. նա վերջին 4 տարում չի բնակվել ՀՀ-ում. «Ժամանակ» 02/09/2018   09:12  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ «Անվտանգության խորհրդի կազմավորման և գործունեու­թյան մասին» օրենքի փաստացի ընդունմամբ տեղի ունեցավ հերթական հակասահմանադ­րական ակտը:
«Չնայած Սահ­մանադրությամբ սահմանված չէ առաջին փոխվարչապետի պաշտոն, սակայն այս օրենքով սահմանվում է, որ Անվտանգու­թյան խորհրդին անդամակցում է նաև առաջին փոխվարչապետը:
Շատերը կարծում են, որ այս հակասահմանադրական քայլը կատարվում է գործող վարչապետ Կարեն Կարապետյանի համար, և այդ պաշտո­նը նախատեսված է նրա հա­մար: Բայց եթե Կարապետյանը նշանակվի փոխվարչապետ, դա կլինի Սահմանադրության երկ­րորդ խախտումը, քանի որ նա վերջին չորս տարում չի բնակվել Հայաստանում, ինչպես պա­հանջում է Սահմանադրությու­նը կառավարության բոլոր ան­դամների համար»,-գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ»-ի՝ 09.02.18թ. համարում:
10:24 07/02/2018  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանն իրականում բյուջեի հաշվի՞ն է Դավոս մեկնել. «Ժողովուրդ»
09:50 03/02/2018  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը հանգրվանել է «Rixos Almaty» հինգաստղանի հյուրանոցում. «Ժողովուրդ»
09:41 30/01/2018  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը Շվեյցարիա այցի ժամանակ զբաղվել է նաև իր անձնական բիզնեսի հարցերով. «Ժողովուրդ»
10:26 20/01/2018  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանի թիմակիցները գործարք են առաջարկում կառավարությունը քննադատողներին. «Ժամանակ»
13:43 08/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը կարճատև արձակուրդում է
10:18 08/12/2017  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանը ուզում էր սեփական կուսակցություն ստեղծել. «Իրատես de facto»
10:00 28/11/2017  |  ՄամուլՀայ գործարարները հիասթափված են. «Հրապարակ»
09:33 23/11/2017  |  ՄամուլԿարեն Կարապետյանի խորհրդականի հայրը Ղազախստանում հյուպատոս է նշանակվել. «Հրապարակ»
17:08 15/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԹույլ տվեք իմ մտքերը իմ մեջ պահել. Կարեն Կարապետյանը՝ 2018թ. վարչապետի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու մասին
09:09 07/11/2017  |  ՄամուլՎարչապետն ու Արծվիկ Մինասյանն անձնական հակակրանք ունեն միմյանց նկատմամբ. «Հայկական ժամանակ»

Возможное назначение Карена Карапетяна вице-премьером будет нарушением Конституции – газета “Жаманак” 02/09/2018   10:30
С фактическим принятием закона “О формировании и деятельности Совета безопасности” произошел очередной антиконституционный акт, пишет газета “Жаманак”.
Как отмечается в публикации, несмотря на то, что Конституцией не установлена должность первого вице-премьера, однако по этому закону в состав Совета безопасности должен входить также первый вице-премьер.
"Многие полагают, что этот антиконституционный шаг предпринимается ради действующего премьер-министра Карена Карапетяна, и этот пост предусмотрен для него. Однако если Карапетян будет назначен вице-премьером, это станет вторым нарушением Основного закона, поскольку последние четыре года он не проживал в Армении, как того требует Конституция от всех членов правительства", - пишет издание.