Հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ 02/08/2018   10:38  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Հայկ Քալանթարյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018 թվականի փետրվարի 07-ին՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Հայկ Ռազմիկի Քալանթարյանը: Վերջինս տեղափոխվել է զինհոսպիտալ, որտեղ ժամը 19:10-ին մահացել է:

Уголовное дело заведено по факту убийства азербайджанскими ВС армянского военнослужащего 02/08/2018   10:56  |  Криминальная хроника
Вторым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства азербайджанскими ВС армянского военнослужащего срочной службы, рядового Айка Калантаряна, сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
"7 февраля 2018 года, около 13:50, вследствие произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части огнестрельное ранение в голову получил солдат срочной службы, рядовой Айк Размикович Калантарян. Последний был доставлен в военный госпиталь, где в 19:10 скончался", - отмечается в сообщении.