ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը հրամաններ է ստորագրել՝ նոր նշանակումներ կատարելու վերաբերյալ 02/07/2018   18:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը 2018թ. փետրվարի 7-ին հրամաններ է ստորագրել՝ ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում նոր նշանակումներ կատարելու վերաբերյալ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Թիվ 53-Ա հրամանի համաձայն՝ ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության պետի տեղակալ է նշանակվել արդարադատության փոխգնդապետ Հրաչյա Ղազարյանը՝ ազատվելով ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնի պետի պաշտոնից:
ՀՀ ՔԿ նախագահի թիվ 54-Ա հրամանի համաձայն՝ ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնի պետ է նշանակվել արդարադատության կապիտան Արմեն Խաչատրյանը՝ ազատվելով նույն բաժնի պետի տեղակալի պաշտոնից: Իսկ Աբովյանի քննչական բաժնի պետի տեղակալ է նշանակվել Կոտայքի մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ, արդարադատության կապիտան Դավիթ Թովմասյանը։

Председатель СК Армении произвел новые назначения в следственном управлении по Котайкской области 02/08/2018   00:10  |  Лента новостей
Председатель следственного комитета РА Агван Овсепян 7-го февраля 2018 года произвел назначения в следственном управлении СК РА по Котайкской области. Об этом сообщает пресс-служба СК.
Согласно приказу, подполковник юстиции Грачья Казарян освобожден от должности начальника абовянского следственного отдела следственного управления СК РА по Котайкской области и назначен заместителем начальника следственного управления СК РА по Котайкской области.
Еще один приказом председателя СК РА капитан юстиции Армен Хачатрян освобожден от должности заместителя начальника абовянского следственного отдела следственного управления СК РА по Котайкской области и назначен начальником того же следственного отдела.
А заместителем начальника абовянского следственного отдела назначен старший следователь следственного управления СК РА по Котайкской области, капитан юстиции Давид Товмасян.