Արմեն Սարգսյանը Ալեն Դանքնի հետ քննարկել է ԼՂ խնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը 02/06/2018   12:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 5-ին հանդիպում ունեցավ Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-բրիտանական հարաբերություններին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ԵՄ կազմից ՄԹ դուրս գալու բանակցություններին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման խաղաղ գործընթացին առնչվող հարցեր։
Կողմերը նաև անդրադարձ կատարեցին երկկողմ առևտրա-տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը, կարևորելով նշված բնագավառում համատեղ նախաձեռնությունները, որոնք կարող են նպաստել Հայաստանում գործրարար միջավայրի հետագա բարելավմանն ու ներդրումների ծավալների մեծացմանը։
17:43 31/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը պատրաստվում է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը
17:29 31/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Սահմանադրական դատարանում
15:54 31/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը պարզաբանեց, թե ինչու է ժամանակ խնդրել ՀՀ նախագահի պաշտոնում առաջադրվելու մասին մտածելու համար
09:53 31/01/2018  |  Մամուլ«Cadillac Escalade»-ը պատկանում է Արմեն Սարգսյանի կնոջը և հայտարարագրված չէ. «Հայկական ժամանակ»
19:28 30/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԷական, որևէ լուրջ բան չկա, որ Արմեն Սարգսյանը նախագահ չդառնա». Ռադիկ Մարտիրոսյան

Посол Армении в Британии Армен Саркисян обсудил с госминистром Форин Офиса карабахское урегулирование 02/06/2018   13:05  |  Лента новостей
Посол Армении в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии Армен Саркисян 5-го февраля провел встречу с государственным министром по делам Европы и Америки Министерства иностранных дел Великобритании Аланом Данкеном. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся армяно-британских отношений, региональных процессов, переговоров по выходу Великобритании из состава ЕС, процесса по мирному урегулированию карабахской проблемы.
Стороны коснулись также дальнейшего развития двустороннего торгово-экономического сотрудничества, придав важность совместным инициативам в указанной сфере, которые могут способствовать дальнейшему улучшению бизнес-среды в Армении и увеличению объемов инвестиций.