Հարուցվել է քրեական գործ՝ Գյումրիի բնակչուհուն կողոպտելու դեպքի առթիվ 02/05/2018 17:01 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ Գյումրիի բնակչուհու պայուսակը հափշտակելու դեպքի բոլոր հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018 թվականի փետրվարի 4-ին Գյումրիի բնակչուհուց (ազգությամբ ռուս, ծնված՝ 1971թ.) ահազանգ է ստացվել, որ վարձավճարի դիմաց ուղևորափոխադրման ծառայություն իրականացնող անձը կողոպտել է իրեն՝ հափշտակելով պայուսակը։
Նախնական տվյալներով՝ փետրվարի 4-ին՝ ժամը 03։50-ի սահմաններում, վարձավճարի դիմաց ուղևորափոխադրումներ իրականացնող ավտոմեքենայի վարորդը 1971թ.ծնված կնոջն ու նրա ընկերուհուն տեղափոխել է Գյումրիի Անի թաղամաս։
Գումարը վճարելով՝ կանայք իջել են ավտոմեքենայից և քայլել դեպի շենքի բակը, որից հետո նույն ավտոմեքենայի վարորդը մոտեցել է նրանց և առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելով՝ հափշտակել ուղևորուհիներից մեկի՝ 1971 թ. ծնված կնոջ պայուսակը, որի մեջ եղել են կանխիկ գումար և այլ պարագաներ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 176-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով:
Կատարվում է նախաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործությունը կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ:

СК Армении сообщил подробности ограбления русской жительницы Гюмри 02/05/2018   17:26  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств кражи сумки жительницы Гюмри и личности предполагаемого преступника.
Как сообщает СК Армении, 4-го февраля 2018 года от 47-летней жительницы Гюмри(русской по национальности, 1971 года рождения) поступило сообщение о том, что человек, занимающийся платными пассажирскими перевозками, ограбил ее, похитив ее сумку.
По предварительным данным, 4-го февраля, в районе 03:50 водитель автомобиля, осуществляющий платные пассажирские перевозки, доставил женщину(1971 г.р.) и ее подругу в квартал Ани в Гюмри.
Заплатив деньги, женщины вышли из машины и направились ко двору здания, после чего к ним подошел водитель того же автомобиля и, применив не опасное для здоровья насилие, украл сумку одной из попутчиц - женщины(1971 г.р.), в которой были наличность и другие вещи.
По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области возбуждено уголовное дело по пункту 4 части 2 статьи 176(“Грабеж, соединенный с применением насилия, не опасного для жизни или здоровья, или с угрозой его применения”) Уголовного кодекса РА.
"Ведется предварительное следствие. Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего и личности предполагаемого преступника", - отмечается в сообщении.