Գյումրիում տաքսու վարորդը կողոպտել է ռուս ուղևորուհուն 02/05/2018   15:10  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեից հաստատեցին «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները՝ նշելով, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։
«Փետրվարի 4-ին ահազանգ է ստացվել Գյումրի քաղաքի բնակչուհուց՝ ազգությամբ ռուս, ծնված 1971թ., որ տաքսու վարորդը հափշտակել է իր պայուսակը։
Նախնական տվյալներով՝ լույս փետրվարի 4-ի գիշերը կինն ընկերուհու հետ նստել է տաքսի ավտոմեքենա և ուղևորվել Անի թաղամաս։ Հասնելով նախանշված վայրը՝ շենքի մուտքի մոտ վարորդը ոլորել է 1971 թ. ծնված կնոջ ձեռքը, հափշտակել է նրա պայուսակը, որի մեջ եղել են ռուսական ռուբլի, հայկական դրամ, բջջային հեռախոսներ, փաստաթղթեր և այլ անձնական պարագաներ։
Դեպքի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 176-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով։
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանությանը միջոցներ ձեռնարկել՝ տաքսու վարորդին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։

Водитель такси ограбил русскую попутчицу в Гюмри 02/05/2018   15:29  |  Криминальная хроника
Эту информацию “ФактИнфо” подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также сообщили, что по данному факту возбуждено уголовное дело.
4-го февраля  47-летнеяя жительница Гюмри, русская по национальности, сообщила правоохранителям, что водитель такси украл у нее сумку.
По предварительным данным, в ночь на 4-е февраля женщина и ее подруга сели в такси и направились в квартал Ани. Доехав до указанного места, водитель такси возле входа в здание скрутил женщине руку, украл у нее сумку, в котором были деньги в российских рублях и армянских драмах, мобильный телефон, документы и другие личные принадлежности.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 4 части 2 статьи 176(“Грабеж, соединенный с применением насилия, не опасного для жизни или здоровья, или с угрозой его применения”) УК Армении.
Полиции поручено предпринять меры по розыску водителя такси и обеспечить его явку к органу, осуществляющему производство. Женщина признан потерпевшей.