Գողացված բանկային քարտով փորձել են գումար կանխիկացնել (տեսանյութ) 02/05/2018   15:59  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝պարզելու քաղաքացու ավտոմեքենայից գողություն կատարած անձի ինքնությունը։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2018թ. հունվարի 5-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 18:00-22:00-ի սահմաններում,  ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը վնասել է Արշակունյանց պողոտայում  կայանված «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի աջ կողմի հետևի դռան ապակին և սրահից գողացել ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ պայուսակը, որի մեջ եղել են անձը հաստատող և այլ փաստաթղթեր, բանկային քարտ, ձայնարկիչ, կանխիկ գումար:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, 185-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 324-րդ հոդվածի 1-ին մասով, որով նախաքննությունն իրականացվում է Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ քաղաքացու գողացված բանկային քարտով կատարվել է գումարի կանխիկացման փորձ:
Ստացվել է բանկոմատի անվտանգության տեսախցիկների տեսագրությունը, ենթարկվել զննության: Տեսանյութի մեջ երևում է, թե ինչպես է գլխարկով մի տղամարդ փորձում գործարք կատարել այլ քաղաքացու բանկային քարտով:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով, ավտոմեքենայից գողացված բանկային քարտը նրա մոտ հայտնվելու հանգամանքները պարզելու համար միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսանյութում պատկերված անձին հայտնաբերելու  ուղղությամբ։
Խնդրում ենք նշված անձին ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմնին կամ ովքեր ճանաչում են նրան, որևէ տեղեկություն ունեն նրա ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժին:
15:02 22/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԳողացված բանկային քարտով փորձել են գումար կանխիկացնել (տեսանյութ)
16:09 28/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔաղաքացուհու գողացված բանկային քարտով գումար են կանխիկացրել (տեսանյութ)
14:14 15/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳողացված բանկային քարտով գումար են կանխիկացրել (տեսանյութ)
16:00 07/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔաղաքացու՝ գողացված բանկային քարտով գումար են կանխիկացրել (տեսանյութ)
14:18 28/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳողացված բանկային քարտով գումար են կանխիկացրել (տեսանյութ)
15:14 27/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳողացված բանկային քարտով փորձել են գումար կանխիկացնել (տեսանյութ)

Неизвестный мужчина в Ереване пытался обналичить деньги через украденную банковскую карту(Видео) 02/05/2018 16:32 | Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления Следственного комитета РА по Еревану, предпринимаются меры по установлению личности человека, совершившего кражу из салона автомобиля гражданина.
Как сообщает СК Армении, 5-го января 2018 года поступило сообщение о том, что в тот же день, в районе 18:00-22:00, предполагаемый преступник повредил окно правой задней двери автомобиля марки "Мерседес" и украл из салона сумку владельца машины, в котором были удостоверение личности и другие документы, банковская карта, аудиоплеер, наличность.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 2 статьи 177, части 1 статьи 185 и части 1 статьи 324 Уголовного кодекса РА, предварительное следствие по которому ведет следственный отдел по административному району Шенгавит следственного управления по Еревану.
"В ходе предварительного следствия было установлено, что через украденную банковскую карту гражданина была совершена попытка обналичивания денег.Получены записи с камер видеонаблюдения банкомата, которые были просмотрены. На видео видно, как некий мужчина в шапке пытается совершить сделку с помощью банковской карты другого гражданина. С целью всестороннего, объективного и полного расследования уголовного дела, установления обстоятельств появления у него украденной из автомобиля банковской карты предпринимаются меры, направленные на обнаружение попавшего на видео мужчины", - отмечается в сообщении.
СК просит запечатленного на видео человека явиться в орган, осуществляющий производство, а тех, кто располагает информацией о нем или об его местонахождении, сообщить об этом в следственный отдел по административному району Шенгавит следственного управления СК РА по Еревану.