Փետրվարի 8-ից կկիրառվի շարժական լուսանկարահանող-արագաչափ սարք 02/05/2018 16:29 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հաշվի առնելով, որ 2018 թվականին Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ունեցած ծանր հետևանքներով ճանապարհատրանսպորտային պատահարների հիմնական պատճառներից մեկը արագության ռեժիմի խախտումներն են, պատահարների նախականխման ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումների շրջանակներում Ճանապարհային ոստիկանության կողմից փետրվարի 8-ից կկիրառվի շարժական լուսանկարահանող-արագաչափ սարք:
Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը՝ խնդրելով բոլոր վարորդներին` պահպանել երթևեկության կանոնները ճանապարհների բոլոր հատվածներում՝ անկախ այն հանգամանքից, թե տվյալ հատվածները հատուկ տեխնիկական միջոցներով կամ ճանապարհապարեկային ծառայության ուժերով և միջոցներով վերահսկվում են, թե՝ ոչ:

Мобильный радар скорости с фотокамерой будет задействован с 8 февраля в Армении 02/05/2018   16:54  |  Информационная платформа
Дорожная полиция с 8-го февраля задействует мобильный оснащенный фотокамерой радар скорости для фиксации нарушителя.
"С учетом того, что одна из причин дорожно-транспортных происшествий с тяжелыми последствиями, произошедшими в Республики Армения в 2018 году, — нарушения режима скорости, в рамках мероприятий по профилактике несчастных случаев с 8 февраля Дорожная полиция будет применять мобильные радары, фотографирующие нарушителя", - говорится в заявлении, опубликованном на сайте ведомства Полиции РА.
Полиция просит водителей соблюдать правила дорожного движения на всех участках дорог вне зависимости от того, контролируются ли данные участки специальными техническими средствами либо силами Дорожной полиции или нет.