Գիշերային ակումբի սեփականատիրոջը մեղադրանք է առաջադրվել՝ պարուհիների կողմից պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու համար 02/05/2018   13:02  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ Երևանում գործող գիշերային ակումբներից մեկում սեփականատերը նպաստում է պարուհիների կողմից պոռնկությամբ զբաղվելուն։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Փետրվարի 2-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում վարույթ է ընդունվել պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը: Քրեական գործի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու, դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու նպատակով ստեղծվել է քննչական խումբ, մշակվել քննչական պլան, ձեռնարկվել անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ, որի ընթացքում ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների հետ համատեղ կատարվել են խուզարկություններ, դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել մի շարք անձինք:
Արդյունքում` փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների տարածքում գործող գիշերային ակումբներից մեկում գիշերային շոու-ծրագրերի ներքո 6 պարուհիները մատուցում են նաև սեքսուալ բնույթի ծառայություններ, որի համար ակումբի սեփականատերը՝ Երևանի 65-ամյա բնակչուհին, ստեղծել է անհրաժեշտ պայմանները՝ նախատեսելով հարմարավետ առանձնասենյակներ։ Նախնական տվյալներով՝  պարուհի-մարմնավաճառներն ակումբի նախասրահում վարձատրման շուրջ համաձայնության են եկել հաճախորդների հետ, ապա՝ նախապես պայմանավորված մասնաբաժինը՝ պահանջված գումարի կեսը, հատկացրել ակումբի տնօրենին, իսկ մնացած մասը պահել իրենց։
Օրենքով սահմանված կարգով ակումբում կատարված խուզարկության ընթացքում ակումբի առանձնասենյակներից մեկում հայտնաբերվել է հաճախորդը՝ պարուհու հետ։
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ գիշերային ակումբի սեփականատիրոջը մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 262-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով: Վերջինս իրեն մեղավոր է ճանաչել և ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ։
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
12:52 21/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՀյուրանոցի ադմինիստրատորները մարմնավաճառներին կացարան են տրամադրել ու յուրաքանչյուր հաճախորդից միջնորդավճար ստացել
14:22 02/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոն«Մերսման» սրահի՝ պոռնկությամբ զբաղվելու հաստատության ձեռնարկատերը դատապարտվեց պայմանական ազատազրկման
11:29 17/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄայր և դուստր նպաստել են պոռնկությամբ զբաղվելուն. մատուցված ծառայությունների դիմաց տղամարդիկ նաև սննդամթերքով են վճարել
16:26 13/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու դեպք
13:34 30/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄերսման սրահում մարմնավաճառները պոռնկությամբ են զբաղվել
16:14 15/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներ15-ամյա աղջկան 55 տարեկան տղամարդը ներգրավել է մարմնավաճառության մեջ՝ յուրացնելով աշխատած գումարի կեսը
11:51 02/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄերսման սրահում մատուցվել են սեռական կրքերի բավարարման ուղղված ծառայություններ. դատապարտվեց 3 տարվա ազատազրկման
16:40 26/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՀյուրանոցի մատուցողուհին 5000 դրամով սենյակները տրամադրել է մարմնավաճառներին
17:49 20/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԹոշակառու կինն իր բնակարանը տրամադրել է 3 մարմնավաճառների
16:22 14/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՏղամարդը ամիսներ շարունակ իր տունը տրամադրել է մարմնավաճառներին՝ պոռնկությամբ զբաղվելու նպատակով, և շահույթ ստացել

В одном из ночных клубов Еревана обнаружили подпольный бордель 02/05/2018   13:52  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану, добыты фактические данные о том, что владелица одного из действующих в Ереване ночных клубов способствовала занятию танцовщицами проституцией. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Согласно сообщению, 2-го февраля следственный отдел по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану принял к своему производству уголовное дело, возбужденное по факту пособничества в занятии проституцией. С целью обеспечения всестороннего, полного и объективного расследования уголовного дела, установления всех обстоятельств произошедшего была создана следственная группа, проработан следственный план, предприняты необходимые следственные и иные процессуальные действия, в ходе которых совместно с соответствующими подразделениями Полиции РА были проведены обыски, произведен осмотр места происшествия, допрошены ряд лиц.
В результате были добыты фактические данные о том, что в одном из ночных клубов, действующих на территории административных районов Эребуни и Нубарашен, под видом ночных шоу-программ шестеро танцовщиц оказывали услуги сексуального характера. Для этого владелица клуба – 65-летняя жительница Еревана – создала необходимые условия, предусмотрев удобные номера. По предварительным данным, танцовщицы-проститутки в вестибюле клуба договаривались с клиентами по поводу оплаты, а затем – заранее оговоренную долю – половину затребованной суммы - отдавали директору клуба, а остальную часть – оставляли себе.
"В ходе обысков, проведенных в одном из номеров клуба в установленном законом порядке, был обнаружен клиент с танцовщицей.На основе добытых достаточных доказательств владелице клуба предъявлено обвинение по пункту 5 части 2 статьи 262("Организация, содержание притонов для занятия проституцией или сутенерство") Уголовного кодекса РА. Последняя признала себя виновной и дала показания относительно случившегося. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.
17:31 23/10/2017  |  Международные новостиОпубликована карта легальной и нелегальной проституции в Европе
17:38 13/07/2017  |  Криминальная хроникаМать и дочь промышляли сутенерством в Армении
12:26 15/03/2016  |  Международные новостиСамые дорогие проститутки Москвы задержаны в одном из столичных отелей
10:37 21/08/2015  |  Из жизниИтальянских проституток обяжут носить спецодежду
09:35 15/07/2015  |  Международные новостиВ США законодатель предложил бороться с проституцией с помощью эвакуаторов
09:50 13/07/2015  |  Международные новостиВ Госдуме России предлагают штрафовать клиентов проституток
10:53 11/03/2015  |  Из жизниПроституткам в Испании будут платить пенсии и пособия по безработице
10:47 02/04/2013  |  Криминальная хроникаЖительница Еревана, промышлявшая сутенерством в Турции, приговорена к 2,8 годам лишения свободы
20:32 07/02/2013  |  Лента новостейЖительница Арташата предоставляла свой дом для занятия проституцией. Ей грозит до 4 лет лишения свободы