Շփման գծում իրադրությունը եղել է հարաբերական հանգիստ 02/03/2018   12:48  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունվարի 28-ից փետրվարի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը եղել է հարաբերական հանգիստ: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны Арцаха: обстановка на линии соприкосновения на минувшей неделе была относительно спокойной 02/03/2018 13:05 | Карабахский конфликт
Оперативно-тактическая обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в период с 28-го января по 3-е февраля была относительно спокойной. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (НКР).
Азербайджанские ВС нарушили режим перемирия около 150 раз. За указанный период противник из стрелкового оружия произвел в сторону армянских позиций более 1500 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии обороны Арцаха воздержались от ответных действий и предприняли необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций”, - отмечается в сообщении.