Կինն անչափահասին պատանդ էր վերցրել՝ նրա մորից պարտքը հետ ստանալու համար 02/03/2018 11:40 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Նաիրիի քննչական բաժնում քրեական գործ է հարուցվել՝ անչափահասին պատանդ վերցնելու դեպքի առթիվ. կասկածյալը ձերբակալվել է։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018թ. փետրվարի 1-ին Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքի բնակչուհի Վ.Աբգարյանից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ իր անչափահաս դստերը Եղվարդ քաղաքի բնակչուհիներից մեկը խաբեությամբ իր տուն է տեղափոխել և պահանջել վերադարձնել պարտքը։
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Եղվարդի բնակչուհիներից մեկը, օգտագործելով տարիների ընթացքում իրենց ընտանիքների միջև ձևավորված մտերմիկ հարաբերությունները, խաբեությամբ, խանութ գնալու պատրվակով, իր բնակության հասցե է տեղափոխել Վ.Աբգարյանի անչափահաս՝ 10-ամյա դստերը և նրա մորից պահանջել վերադարձնել պարտք մնացած 30.000 ՀՀ դրամ գումարը։ Հակառակ պարագայում սպառնացել է չազատել երեխային:
Դեպքի առթիվ փետրվարի 2-ին ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Նաիրիի քննչական բաժնում քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետի հատկանիշներով: Նույն օրն անչափահասը ճանաչվել է տուժող, կասկածյալը ձերբակալվել։
Նախաքննությունը շարունակվում է, իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

Задержана жительница армянского Егварда, удерживавшая в заложниках ребенка своей должницы 02/03/2018   12:09  |  Криминальная хроника
Наирийским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Котайкской области возбуждено уголовное дело по факту захвата несовершеннолетней в заложники: подозреваемая задержана.Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
1 февраля 2018 года от жительницы города Егвард Котайкской области В. Абгарян поступило сообщение о том, что одна из местных жительниц обманом заманила к себе домой ее несовершеннолетнюю дочь и потребовала вернуть долг.
"В результате предпринятых мероприятий одна из жительниц Егварда, воспользовавшись сложившимися за многие годы между семьями близкими отношениями, обманом, под предлогом похода в магазин, заманила к себе домой 10-летнюю дочь В. Абгарян и потребовала вернуть долг в размере 30.000 драмов, угрожая в противном случае не отпустить ребенка", - говорится в сообщении.
По данному факту 2 февраля наирийским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Котайкской области возбуждено уголовное дело по признакам пункта 4 части 2 статьи 218( Захват заложника, совершенный в отношении заведомо несовершеннолетнего) УК РА. В тот же день несовершеннолетняя девочка была признана потерпевшей. Подозреваемая задержана.
"Предварительное расследование продолжается. Проводятся необходимые следственные действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования всех обстоятельств", - отмечается в сообщении.