Բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է 02/01/2018 10:34 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 1-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է:
Մարալիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Ապարանի, Սպիտակի, Սևանի, Գավառի, Վայքի, Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհներին, Տիգրանաշենի և Մեղրու լեռնանցքներում տեղ - տեղ մերկասառույց է:
Ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին կատարում են աղով ու ավազով մշակման աշխատանքներ:
Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ փետրվարի 1-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա - Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար:

Непогода затруднила движение транспорта на перевале Варденяц в Армении 02/01/2018   10:41  |  Информационная платформа
Движение транспорта по перевалу Варденяц в Армении затруднено из-за метели и низкой видимости. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении, публикуя данные на 09:30 1 февраля.
На дорогах в Маралике, Ахуряне, Ашоцке, Апаране, Спитаке, Севане, Гаваре, Вайке, трассе Горис-Сисиан, а также Тигранашенском и Мегринском перевалах местами образовался на гололед.
Согласно полученным из дорожного департамента Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии данным, трасса Степанцминда-Ларс по положению на 10:00 1 февраля открыта для проезда всех видов автотранспорта.