Ոստիկանության պարզաբանումը՝ Փաշինյանի՝ Հռոմում հյուրանոցային իր սենյակը «պաշարելու» վերաբերյալ գրառման առնչությամբ 01/30/2018   13:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանությունը հանդես է եկել պարզաբանմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանի՝ իր ֆեյսբուքյան էջում կատարած գրառման կապակցությամբ:
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել, թե Իտալիայի ոստիկանությունը Հռոմում «պաշարել է» իր հյուրանոցային սենյակը` ձերբակալելու նպատակով:
Նիկոլ Փաշինյանին Հռոմում փորձել են ձերբակալե՞լ
Ըստ Փաշինյանի` ոստիկանական գործողության համար հիմք է ծառայել Ինտերպոլի միջոցով 2008 թվականից իրեն որոնելու փաստը:
Հայտնում ենք, որ 01.07.2009 թ` Նիկոլ Փաշինյանի` ՀՀ իրավապահ մարմիններին ներկայանալուց հետո, 21.07.2009 թ. նրա նկատմամբ միջազգային հետախուզումը դադարեցնելու մասին ՀՀ-ում Ինտերպոլի ԱԿԲ-ն տեղեկացրել է Ինտերպոլի Գլխավոր քարտուղարությանը, ապա` Գլխավոր քարտուղարության կողմից տեղեկացվել են բոլոր անդամ պետությունները:
12:42 30/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանին Հռոմում փորձել են ձերբակալե՞լ
09:18 03/11/2017  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանը ցանկացել է հանկարծակիի բերել «Արմավիր» ՔԿՀ-ի բանտապետին. «Չորրորդ իշխանություն»
14:41 05/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդ է, խիղճը տանջել է, ամոթից կարմրել է. Գեղամյանը՝ Փաշինյանի վրա հարձակվելու մասին
20:25 23/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈւմի՞ց է իրականում զգուշանում Սևանի ոստիկանության գործով աղմկահարույց դիմումի հեղինակը. Այսօր
15:42 23/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հեսա մի էրկու ռաունդ տղերքը հետը կաշխատեն, վերջում էլ շլվարը կհանեն տրուբա կկոխենք...» Սևանի բնակիչն ահազանգում է հրեշավոր երեւույթների մասին

Полиция Армении отреагировала на запись Никола Пашиняна о попытке его задержания в Риме 01/30/2018   14:14  |  Лента новостей
Полиция Армении выступила с  разъяснением по поводу записи депутата Национального собрания Армении от фракции оппозиционного блока “Елк” Никола Пашиняна в соцсети Facebook.
Ранее Никол Пашинян написал, что Полиция Италии “осадила” его гостиничный номер в Риме с тем, чтобы его задержать.Депутата парламента Армении Никола Пашиняна пытались задержать в РимеПо словам Пашиняна, основанием для действий полиции послужил факт его розыска с 2008 года по линии Интерпола.
“Сообщаем, что после явки Никола Пашиняна 1 июля 2009 года в правоохранительные органы РА, 21 июля 2009 года размещенное в Армении подразделение Интерпола уведомило о прекращении международного розыска в отношении Пашиняна Генеральный секретариат Интерпола, который поставил об этом в известность все страны-члены Интерпола”, - отмечается в сообщении.