Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհը կգործի որոշակի սահմանափակումներով 01/29/2018 17:56 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման միջպետական ավտոճանապարհին իրականացվող երկու թունելների շինարարության ընթացքում երթևեկության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով 2018թ. հունվարի 29-ից մինչև մարտի 1-ը՝ ժամը 8։00-ից մինչև 19։00-ը, ճանապարհի 30-32կմ հատվածում տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը կդադարեցվի։
Տրանսպորտային միջոցների ներհամայնքային երթևեկությունը դեպի Ալավերդի, Վանաձոր և մոտակա բնակավայրեր կարող է իրականացվել Դսեղ-Մարց ավտոճանապարհով։
Այս մասին հայտնում է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունը:

Движение транспорта по одной из межгосударственных автомагистралей в Армении приостановят до весны 01/29/2018 18:22 | Информационная платформа
Движение транспорта на 30-32 километрах межгосударственной автомагистрали Ванадзор-Алаверди-граница Грузии с 29-го января по 1-марта, в период с 8:00 до 19:00, будет приостановлено. Об этом сообщает пресс-служба Министерства транспорта, связи и информационных технологий.
Отмечается, ограничения связаны с вопросом обеспечения безопасности движения в процессе строительства на межгосудаарственной трассе двух тоннелей.
Проехать в сторону Алаверди, Ванадзора и прилегающих населенных пунктов будет можно по дороге Дсех-Марц.