«Սեֆ Ինթերնեյշնլ»-ից հափշտակության գործով հետախուզվողի մահվան պատճառ է հանդիսացել սրտի կաթվածը 01/29/2018 15:24 | Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում անհրաժեշտ միջոցներ են ձեռնարկվում ՝ պարզելու 48-ամյա տղամարդու մահվան հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. հունվարի 28-ին՝ ժամը 13:35-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Նորագավիթ թաղամասի թիվ 2-րդ գերեզմանատանն առկա է տղամարդու դիակ:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Դիակի զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է մահացած տղամարդու ինքնությունը. նա Երևանի բնակիչ Արսեն Գրիգորյանն է՝ ծնված 1970թ., ով 2018թ. հունվարի 8-ից գտնվում էր հետախուզման մեջ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված ենթադրյալ հանցագործություն կատարելու համար՝ Ամանորի գիշերը «Սեֆ Ինթերնեյշնլ» ՈւՎԿ Վանաձորի մասնաճյուղից կատարված առանձնապես խոշոր չափերի գողության դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով:
Դատաբժշկի հայտնած նախնական տվյալներով՝ մահվան պատճառ է հանդիսացել սրտի կաթվածը։ Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

СК Армении выясняет обстоятельства смерти фигуранта дела о хищении из филиала кредитной организации 01/29/2018 15:50 | Криминальная хроника
Следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления Следственного комитета РА по Еревану предпринимаются необходимые меры для установления обстоятельств смерти 48-летнего мужчины, который разыскивался по делу о краже из ванадзорского филиала кредитной организации “Сеф Интернейшнл”.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 28-го января 2018 года, в районе 13:35, поступило сообщение об обнаружении тела мужчины на 2-м кладбище в квартале Норагавит в Ереване.
"На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. При осмотре тела умершего следов насилия не обнаружено. В результате предпринятых мероприятий была установлена личность скончавшегося: им оказался житель Еревана Арсен Григорян(1970 года рождения), который с 8-го января 2018 года находился в розыске за совершение предполагаемого преступления, предусмотренного пунктом 1 части 3 статьи 177 Уголовного кодекса РА - по расследуемому следственным управлением СК РА по Лорийской области уголовному делу по факту кражи в особо крупных размерах из ванадзорского филиала Универсальной кредитной организации “Сеф Интернейшнл”", - говорится в сообщении.
Назначена судебно-медицинская экспертиза. Согласно представленным судмедэкспертом предварительным данным, причиной смерти стал инфаркт сердца.
"Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление причины и обстоятельств смерти мужчины", - отмечается в сообщении.