Ինչի՞ց է մահացել Յուվեցի Կարոյի փեսան. դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել 01/27/2018 14:41 | Արտակարգ պատահարներ
ԲՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր Յուվեցի Կարոյի՝ Կարո Կարապետյանի փեսա Գոռ Առաքելյանի դիակի հայտնաբերման մասին «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից:
ՔԿ-ից հայտնեցին, որ այսօր առավոտյան շտապօգնության Կենտրոնական ենթակայանից ոստիկանությունում ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդանի կիրճում գտնվող հյուրանոցային համալիրներից մեկում հայտնաբերվել է երիտասարդ տղամարդու դի։ Պարզվել է դիակի ինքնությունը՝ Երևանի բնակիչ, 1985 թ. ծնված Գոռ Առաքելյանն է:
Դիակի արտաքին զննությամբ դատաբժիշկը բռնության հետքեր չի արձանագրել։
Քննչական կոմիտեից նաև տեղեկացանք, որ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու երիտասարդի մահվան հանգամանքները, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, վերցվել փորձանմուշներ։

Следствие выясняет обстоятельства смерти зятя экс-депутата парламента Армении 01/27/2018   15:00  |  Чрезвычайное просшествие
Информацию о смерти Гора Аракеляна - зятя бывшего депутата парламента Армении от “Процветающей Армении” Каро Карапетяна(“Ювеци Каро”) подтвердили “ФактИнфо” и в Следственном комитете РА.
В СК также сообщили, что утром из центральной подстанции “Скорой помощи” в Полицию поступила информация о том, что в одном из гостиничных комплексов, расположенных в Разданском ущелье в Ереване, обнаружено тело молодого человека. Была установлена личность скончавшегося. Им оказался Гор Аракелян. При внешнем осмотре тела следов насилия не обнаружено.
В Следственном комитете также проинформировали, что ведется расследование для установления обстоятельств смерти молодого мужчины. Произведен осмотр места происшествия, взяты образцы. Назначена судебно-медицинская экспертиза.