Արա Բաբլոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Սլովակիա 01/26/2018   14:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 28-30-ը պաշտոնական այցով Բրատիսլավայում (Սլովակիայի Հանրապետություն) կլինի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ պատգամավորներ Մարինա Մարգարյանը, Արամ Սարգսյանը եւ Արմենուհի Կյուրեղյանը: Այս մասին հայտնում է ԱԺ հանրային կապերի վարչությունը:
Այցի ընթացքում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Սլովակիայի Հանրապետության նախագահ Անդրեյ Կիսկայի, Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի եւ Բրատիսլավայի ինքնավար երկրամասի նախագահ Յուրայ Դրոբայի հետ:

Спикер парламента Армении отбывает с официальным визитом в Словакию 01/26/2018   14:44  |  Лента новостей
Делегация во главе с председателем Национального собрания Армении Арой Баблояном 28-30 января будет находиться   с официальным визитом в Братиславе (Словацкая Республика). В состав делегации вошли также депутаты НС Марина Маргарян, Арам Саргсян и Арменуи Кюрегян.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, в ходе визита возглавляемая спикером НС делегация встретится с президентом   Словацкой Республики Андреем Киской, председателем Национального Совета Андреем Данко и президентом Братиславского автономного края Юрой Дробой.