ՀՀ վարչապետը Դավոսում հանդիպել է Ասիական զարգացման բանկի նախագահի հետ 01/26/2018   12:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դավոսում կայացել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հանդիպումը Ասիական զարգացման բանկի նախագահ Թեքհիկո Նակաոյի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում Բանկի աջակցությամբ իրականացվող մի շարք ծրագրեր, այդ թվում՝ ենթակառուցվածքների զարգացման, տրանսպորտի, ճանապարհաշինության, սեյսմիկ անվտանգության բարելավման և բազմաթիվ այլ բնագավառներում:
ՀՀ վարչապետը Բանկի նախագահին է ներկայացրել ՀՀ տնտեսության մեջ նախորդ տարի գրանցված դրական արդյունքները և վստահեցրել է, որ կառավարությունը վճռական է բարեփոխումների իրականացման հարցում:
ԱԶԲ նախագահը նշել է, որ իրենց կողմից Հայաստանում իրականացվող աշխատանքների հաջող ընթացքը թույլ է տալիս խոսել ավելի մեծ ծավալով ծրագրերի իրագործման մասին, որոնք նոր ոլորտներ կընդգրկեն:
Կարեն Կարապետյանը Թեքհիկո Նակաոյին հրավիրել է այցելել Հայաստան, և պայմանավորվածություն է ձեռք բերել, որ ԱԶԲ նախագահն իր այցը կկատարի 2018թ. առաջին կիսամյակում:
13:54 24/01/2018  |  Միջազգային լրահոսՇվեյցարիայում բողոքի ակցիաներ են անցկացվել Թրամփի՝ Դավոս ժամանելու դեմ
10:39 24/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՍինգապուրի զարգացման ուղին լավ օրինակ է մեզ համար. Կարեն Կարապետյանը Դավոսում հանդիպել է Սինգապուրի փոխվարչապետի հետ
17:23 23/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպել է Շվեյցարիայի Ազգային խորհրդի նախագահի հետ
16:46 23/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը Դավոսում հանդիպումներ է ունեցել միջազգային խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ

Глава Азиатского банка развития посетит Армению в первом полугодии текущего года 01/26/2018   13:31  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в Давосе встретился с президентом Азиатского банка развития (АБР) Такехико Накао. Подробности встречи передает пресс-служба армянского правительства.
В ходе встречи обсуждались ряд программ, реализуемых в Армении при поддержке Банка, в том числе в сферах развития инфраструктур, транспорта, дорожного строительства, улучшения сейсмической безопасности и в многочисленных других областях.
Карен Карапетян представил президенту Банка зарегистрированные в 2017 году положительные результаты в экономике Армении, заверив  в том, что правительство настроено решительно  в вопросе  осуществления реформ.
Президент АБР отметил, что успешный ход их работы в Армении позволяет им говорить о реализации проектов в большем объеме, которые будут охватывать новые сферы.
Карен Карапетян пригласил Такехико Накао посетить Армению. Согласно достигнутой договоренности, президент АБР совершит свой визит в первом полугодии 2018 года.
17:24 24/01/2018  |  Лента новостейПремьер Армении в Давосе обсудил вопросы углубления сотрудничества с представителями испанской компании «Акциона»