Կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 01/20/2018 11:48 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 20-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 20-ի գիշերը, 24-ին շրջանների զգալի մասում, 20-ի ցերեկը Սյունիքում և Արցախում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունվարի 21-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Կոտայքի մարզում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Գեղարքունիքի մարզում և Սիսիան-Մեղրի ավտոճանապարհին տեղում է թույլ ձյուն:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:
Հունվարի 20-ին, ժամը 08:10-ին ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 160 ավտոմեքենա (133 բեռնատար, 27 մարդատար):

Перевал Варденяц в Армении закрыт, затруднен проезд по трассе Сотк-Карвачар 01/20/2018   12:12  |  Информационная платформа
Движение по некоторым автомагистралям в Армении по положению на 10:00 20 января затруднено, сообщает пресс-служба МЧС РА.
Закрыт перевал Варденяц. Затруднен проезд по трассе Сотк-Карвачар.
На дорогах в Котайкской области местами образовался гололед.
В Гегаркуникской области и на трассе “Сисиан-Мегри” идет слабый снег. МЧС рекомендует всем водителям ездить только на зимней резине.
Согласно полученным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия и департамента ЧС МВД Грузии данным, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средств.
Согласно данным центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, по положению на 08:10 20 января, с российской стороны на границе скопилось  160 автомобилей – 133 грузовиков и 27 легковых автомобилей.