Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է 01/19/2018   10:41  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տրանսպորտի,կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 19-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Աշոցքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Մարալիկ – Լանջիկ, Արթիկ – Ալագյազ, Արագածի ավտոճանապարհներին և Տիգրանաշենի ոլորաններում գետնաբուք է:
Թալինի, Մարալիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Հրազդանի, Սևանի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի ճանապարհներին, Աբովյան – Չայնի ոլորաններում, Ջաջուռի և Քեթիի լեռնանցքներում տեղ- տեղ մերկասառույց է:
Բքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է:
Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ հունվարի 19-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա – Լարս ավտոճանապարհը փակ է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար:

Перевал Варденяц в Армении и Военно-грузинская дорога закрыты для проезда автомобилей 01/19/2018   11:02  |  Информационная платформа
Осадки в виде снега наблюдаются на дорогах в Ашоцком районе, сообщает пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении, публикуя данные на 09:30 19 января.
Ведомство предупреждает о метели на трассах Маралик-Ланджик, Артик-Алагяз и Тигранашенском перевале.
На дорогах в Талине, Маралике, Ахуряне, Ашоцке, Раздане, Севане, Апаране, Арагаце, Спитаке, поворотах “Абовян-“Чайный””, перевалах Джаджур и Кети местами образовался гололед.
Из-за метели и отсутствия видимости закрыт перевал Варденяц.
Сообщается, что по положению на 10:00 19 января трасса Степанцминда-Ларс,через которую пролегает единственная сухопутная дорога из Армении в Россию, закрыта для проезда всех видов автотранспорта.