Ով է Էներգետիկայի նոր նախարարի հավանական թեկնածուն. նա եղել է վարչապետի խորհրդական. «Հրապարակ» 01/19/2018 10:13 | Մամուլ
«Հրապարակ» թերթը գրում է, որ էներգետիկայի նոր նախարարի անունը հայտնի կդառնա 1 շաբաթից. «Աշոտ Մանուկյանը դեռ գործի է գալիս, վարչապետը կգնա Դավոս, կվերադառնա, հայտնի կդառնա, թե ով է նախարարը»:
«Մի քանի թեկնածություն է շրջանառվում, որոնց մեջ՝ նաեւ փոխնախարար Հայկ Հարությունյանի՝ Կարապետյանի փեսայի, սակայն վերջինս կտրուկ ժխտել է դա: Մեր տեղեկություններով` ամենահավանական թեկնածուն Էդուարդ Ներսիսյանն է:
Նա եղել է վարչապետի խորհրդական, մոտ 10 տարի` 2001-2011թթ., «ՀայՌուսգազարդի» արտահանման, ներմուծման եւ արտաքին կապերի վարչության պետը, այժմ «Թվային Հայաստան» հիմնադրամի գործադիր տնօրենն է»,- գրում է թերթը:

Названо имя самого вероятного кандидата на пост главы Минэнерго Армении - газета "Грапарак" 01/19/2018   10:31  |  Пресса
Имя нового министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов Армении станет известно через неделю, пишет газета “Грапарак”.
Как отмечается в публикации, муссируется несколько имен, в том числе кандидатура замминистра Айка Арутюняна, который, однако, категорически опроверг это.
"По нашим сведениям, самым вероятным кандидатом является Эдуард Нерсисян. Он был советником премьер-министра в 2001-2011 гг., а в настоящее время занимает пост исполнительного директора фонда "Цифровая Армения", - пишет издание.