«Ֆորդ Էսկորտ»-ը վրաերթի է ենթարկել 45-ամյա կնոջը և նրա 9-ամյա դստերը. հարուցվել է քրեական գործ 01/19/2018 16:25 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 45-ամյա կնոջը վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2018թ. հունվարի 19-ին` ժամը 08:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Բագրատունյաց և Ս.Տարոնցի փողոցների խաչմերուկում «Ֆորդ Էսկորտ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել հետիոտներ Մ.Ղազարյանին՝ ծնված 1973թ., և նրա հետ գտնվող 9-ամյա երեխային, որի արդյունքում ստացած մարմնական վնասվածքներից Մ.Ղազարյանը տեղում մահացել է, իսկ երեխան տեղափոխվել «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Նախաքննությունը շարունակվում է:

Уголовное дело возбуждено по факту наезда автомобиля на женщину с ребенком в Ереване 01/19/2018   17:17  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту наезда автомобиля на 45-летнюю женщину в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По предварительным данным, 19-го января 2018 года, в районе 08:00 на перекрестке улиц Багратуняца и С. Таронца водитель автомобиля марки “Форд Эскорт” сбил пешеходов  - М. Казарян(1973 года рождения) и находившегося с ней 9-летнего ребенка. В результате наезда от полученных травм М. Казарян скончалась на месте, а ребенок был доставлен в медцентр “Сурб Аствацамайр”.
По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека") Уголовного кодекса РА.
Проводятся необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего. Предварительное следствие продолжается.