Հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի արձակած կրակոցի հետևանքով պայմանագրային զինծառայողի վիրավորվելու դեպքի առթիվ 01/18/2018 16:33 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի արձակած կրակոցի հետևանքով պայմանագրային զինծառայող, շարքային Ադիբեկ Արարատի Միկոյանի վիրավորվելու դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2018 թվականի հունվարի 17-ին ՀՀ ՊՆ N զորամասի պաշտպանության շրջանի մարտական դիրքում ինժեներական աշխատանքներ կատարելիս հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով աջ ազդրի վերին երրորդականի հատվածում հրազենային-գնդակային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, շարքային Ադիբեկ Արարատի Միկոյանը: Վերջինս տեղափոխվել է զինհոսպիտալ:
ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении возбудил уголовное дело по факту ранения военнослужащего в результате обстрела с азербайджанской стороны 01/18/2018   16:58  |  Криминальная хроника
Шестым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по факту ранения военнослужащего контрактной службы, рядового Адибека Араратовича Микояна вследствие произведенного противником выстрела. Об этом сообщает прес-служба Следственного комитета Армении.
"По предварительным данным, 17-го января 2018 года на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части Минобороны РА при выполнении инженерных работ пулевое огнестрельное ранение в области верхней трети правого бедра вследствие произведенного противником выстрела получил военнослужащий контрактной службы, рядовой Адибек Араратович Микоян. Последний был доставлен в военный госпиталь", - говорится в сообщении.
Шестым гарнизонным следственным отделом ГВСУ СК РА возбуждено уголовное дело по пункту 13 части 2 статьи 34-104(“Покушение на убийство, совершенное по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма”) Уголовного кодекса РА.
"Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.