Շուկայում տեղի ունեցած սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է Երևանի 54-ամյա բնակիչը 01/18/2018 17:19 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է Երևան քաղաքի 60-ամյա բնակչի սպանությունը: Սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է 1963թ. ծնված տղամարդը: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2017 թվականի դեկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 12:00-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Նոր Նորքի 1-ին զանգվածի շուկայի մոտից ձախ վերանրակային շրջանում կտրած-ծակած վերքերով իրենց մոտ է տեղափոխվել Երևան քաղաքի բնակիչ Լ.Ասատրյանի դիակը։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, կատարվել դեպքի վայրի զննություն։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ստեղծվել է քննչական խումբ և ձեռնարկվել անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ տղամարդու սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Արդյունքում՝ պարզվել է սպանության շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևանի բնակիչ՝ ծնված 1963թ.։ Նախնական քննության տվյալներով՝ դեպքից օրեր առաջ տուժողը կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանել է 1963թ ծնված, կոշիկի ներդիրների վաճառքով զբաղվող տղամարդու հետ, ով վրեժխնդրությունից դրդված դեկտեմբերի 22-ին գնացել է Նոր Նորքի 1-ին զանգվածի շուկա և դանակով 2 անգամ հարվածել 60-ամյա տղամարդուն ու դիմել փախուստի։
Կասկածյալը հունվարի 17-ին ձերբակալվել է և հարցաքննվել դեպքի հանգամանքների շուրջ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

54-летний житель Еревана задержан по подозрению в убийстве мужчины на одном из столичных рынков 01/18/2018   17:41  |  Криминальная хроника
По подозрению в убийстве 60-летнего жителя Еревана на одном из столичных рынков задержан мужчина(1963 года рождения). Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Как напоминает СК, 22-го декабря 2017 года, в 12:00 из медцентра “Святой Григорий Просветитель” поступило сообщение о том, что  к ним с территории рынка в 1-ом Норкском массиве доставлено тело жителя Еревана Л. Асатряна с колото-резаными ранами в надключичной области.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа, был произведен осмотр места происшествия.
По данному факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") Уголовного кодекса РА. Создана следственная группа предприняты неотложные следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств  убийства мужчины.
"В результате был установлен мотив убийства и личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана(1963 года рождения). По данным предварительного следствия, за несколько дней до инцидента потерпевший из-за бытовых вопросов поссорился с занимающимся продажей стелек для обуви мужчиной(1963 г.р.), который из мести 22-го декабря отправился на рынок в 1-ом Норкском массиве и дважды ударил ножом 60-летнего мужчину, после чего обратился в бегство", - говорится в сообщении.
17-го января подозреваемый был задержан и допрошен относительно обстоятельств произошедшего.
"Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на установление всех обстоятельств инцидента и обеспечение  объективного, полного и всестороннего расследования", отмечается в сообщении.